Jestli ano, tak nemusíte zoufat a znovu vypouštět celý objem bazénové vody. Jedná se o relativně běžný jev, který se nejčastěji stává právě na jaře. Všechny domácí bazény se totiž po zimě dopouštějí a právě dopuštěním vody vzniku bílého zákalu napomáháte. A příliš nezáleží na tom, zda dopouštíte vodu ze studny, vrtu nebo z vodovodního řadu. Bílý zákal může přijít kdykoliv.

 

Co je vlastně příčinou

Bílý zákal v bazénové vodě se může objevit, i když jste během péče o bazén vše udělali správně. Původ je totiž v samotném složení vody, používané k napouštění bazénu. Pokud bazénová voda obsahuje vyšší koncentrace vápenatých anebo hořečnatých iontů, může docházet ke vzniku jejich nerozpustných sloučenin v podobě nežádoucích pevných inkrustů na stěnách bazénů a bazénovém příslušenství, či se projeví během provozu domácího bazénu nevítaným bělavým zákalem bazénové vody.

 PWSstarttablety51

Nic nepodceňujte – jednejte včas a s kvalitními prostředky bazénové chemie

Ačkoliv bývá bělavý povlak stěn bazénu či zákal bazénové vody celkem běžný problém, rozhodně byste jej neměli podceňovat. Při časovém zanedbání se totiž povlak může přeměnit v pevné inkrusty, které se usadí na stěnách a příslušenství bazénů. Podceněna by neměla být ani kvalita přípravků bazénové chemie, určených pro vyčištění. Vsaďte raději na jistotu a na takové prostředky, které jsou k odstranění tohoto zákalu  ke  snížení tvrdosti  bazénové vody přímo určeny. Takové přípravky má ve své nabídce například bazénová chemie PWS od společnosti Techneco.

 

PWS Snížení tvrdosti vyřeší problém s projevy vyšších koncentrací vápníku či hořčíku

V kompletní nabídce bazénové chemie PWS se nemusíte obávat, že byste ten správný produkt museli zdlouhavě hledat pod případným složitým názvem. Protože se jedná o přípravek, primárně určený pro snížení tvrdosti bazénové vody, tak také nese jednoduché označení – PWS Snížení Tvrdosti. Stačí jej pouze aplikovat do bazénové vody dle návodu, uvedeném na přípravku, v dávce, závisející na velikosti vašeho bazénu a koncentraci vápenatých či hořečnatých iontů ve vodě.

14

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno