Je vám horko a na klasické espresso nebo filtrovanou kávu nemáte chuť? Rádi byste si však vychutnali vaši oblíbenou kávu v letní a osvěžující formě? Pak si připravte jeden z našich 3 letních kávových drinků, na které vám dáme dnes recept!

 

Jakou kávu pro drinky využít

Aby byl váš drink co nejchutnější, je nejlepší do něj využít zrnkovou kávu, kterou vám připraví kvalitní kávovar. Jedině ta si totiž uchovává svoji čerstvost, bohatou chuť a výjimečné aroma. Pokud jste opravdoví labužníci, na zrnkové kávě určitě nešetřete. Skvělá je například kvalitní zrnková káva Bazzara nebo káva Illy.

Pro přípravu kávových nápojů je vhodná i mletá káva, ta však není tolik intenzivní, jako čerstvě namletá zrnková káva. Mletá káva by se navíc měla spotřebovat ideálně do pár hodin od namletí. Pokud si však vaše kávové osvěžení chcete vychutnat v maximální kvalitě, doporučujeme použít kávu zrnkovou.

 

Espresso s tonikem

Ingredience: 35 ml kvalitního espressa, 80 ml tonicu, led

Postup: Menší sklenici naplňte ledem, přes který nalijte tonic. Navrch opatrně nalijte espresso, vytvoří se vám tak krásné vrstvy.

Espresso se zmrzlinou

Ingredience: 1 kopeček zmrzliny, 100 ml mléka, 125 ml espressa, šlehačka, skořice a strouhaná čokoláda

Postup: Připravte si v kávovaru espresso a nechte ho vychladit. Do shakeru nalijte mléko, kávu, led a dobře protřepejte, až vám na směsi vznikne pěna. Do sklenice si připravte kopeček zmrzliny, přes který nalijte kávovou směs. Ozdobte šlehačkou, skořicí a kousky čokolády.

 

Kávové mojito

Ingredience: 1 silné espresso, 1 limeta, třtinový cukr, drcený led, lístky máty

Postup: Připravené espresso nechte vychladnout. Do vysoké skleničky vložte lístky máty, plátky limetky a cukr a vše promíchejte. Celou směs dobře vymačkejte, aby se z limety uvolnila šťáva. Přidejte rozdrcený led, přes který nalijete kávu. Koktejl můžete ozdobit mátou nebo jahodami.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno