S radostí jsme zabalili zimní bundy, šály a rukavice a vytáhli tílka, kraťasy a sukně. Léto se začíná hlásit o slovo a nás čeká každoroční úklid šatníku. Zkuste to tentokrát trochu jinak.

 

Každoroční „škatulata, hejbejte se!“ s obsahem vašeho šatníku

Každý rok je to stejné, každý rok nemáme co na sebe a každý rok se do něčeho z loňska nevejdeme. Často jde o nové nebo jen málo nošené věci, které jsme si koupili ve výprodeji nebo na dovolené a těšili se, jak je unosíme. Místo toho ale zabírají místo ve skříni a i když se nám původně líbily, nějak jim nemůžeme přijít na chuť. Stejně tak tílka, do kterých se stále chystáme zhubnout a pár kalhot, které potkal stejný osud. Pokud jsme na sobě některou věc neměli déle jak rok, nejspíše už ji stejně nikdy neoblečeme. Probrat jednotlivé kousky a nechat si ve skříni jen ty, které opravdu nosíme a nosíme je rádi, je základ pro funkční a praktický šatník. Věci, které vytřídíme, můžeme nabídnout kamarádkám nebo je využít na dobrou věc. Recyklace oblečení nám pomůže udělat si ve skříni místo a odloženým věcem dát ještě šanci na druhý život.

 

Spojit příjemné s užitečným?

Na všechno přebrané oblečení od triček až po ponožky můžete využít kontejnery na oblečení, do kterých patří i boty, ložní a bytové prádlo, tedy třeba i povlečení. Z kontejnerů si pak textil převezmou charitativní organizace a předají ho lidem v nouzi, poputuje pomáhat do zemí třetího světa třeba v zemích třetího světa nebo na recyklaci. Z nevyužitého textilu lze totiž znovu vyrobit potřebné věci, hodí se na výplně autosedaček a čalounění, jako izolace, na pracovní hadry i čistící utěrky.

Možností je opravdu mnoho, zpracování se liší především podle materiálu a typu textilu třeba džíny jsou nejvhodnější právě na izolaci. Kontejnery firmy Potex najdete po celém středočeském kraji a odměnou za vytřídění šatníku vám bude nejen místo ve skříni, ale i dobrý pocit z toho, že pomáháte lidem i planetě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno