Již více než 7. století zdobí naše domovy křehká krása předmětů vyrobených z litiny. Tento materiál se dnes opět vrací do módy, v některých ohledech se mu totiž nic jiného nevyrovná.

Kování u dvířek zahradní udírny, odolný litinový kotlík nebo pánev či kvalitní a praktický grilovací rošt – to všechno může být vyrobeno z litiny, která má v estetice zahrady skutečně ničím nenahraditelné místo. Nenechte se ohradit její křehkostí a vyšší hmotností. V zahradní kuchyni vám svou užitečnost prokáže v mnohem více směrech!

Litinový rošt – král grilování

Také jste si oblíbili snadno udržovatelné a lehké litinové rošty, ale vašemu steaku i při nejpečlivější přípravě stále něco chybí? Pak i vy nejspíš rádi podléháte plné chuti, klasickým černým do tmava opečeným stopám po roštu a charakteristické vůni, která se po rozkrojení uvolní z masa spolu s velkou porcí chutné šťávy. Něco takového vám ale nerezový rošt na grilování nabídnout nemůže. Díky své lehkosti a použitému materiálu jednoduše nedokáže optimálně akumulovat teplo a i krátké ochlazení vzniklé položením masa nechá na připravované pochoutce nesmazatelné stopy. Litinový rošt zvládá tento aspekt precizní přípravy grilovacích pochoutek o mnoho lépe.

Svou teplotu dokáže udržet po velmi dlouhou dobu, opálený rošt je navíc přirozeně nepřilnavý, takže se na něj maso tzv. nechytá. Jedinou nevýhodou litinového roštu je jeho obtížnější čistění. Zbytky jídla a oleje je třeba odstranit ještě za tepla, jinak je budete později jen těžce drhnout kovovým kartáčem. Ale toho, kdo má ve své zahradní kuchyni rád pořádek, jistě takový požadavek nijak nepřekvapí.

Uvařte si guláš jako staří trampové!

Oheň na zahradě ale skýtá mnohem více možností k přípravě chutných pokrmů. Litinový kotlík nebo litinová pánev posune vaření pod širým nebem zase o level výše. Kvalitní litina poskytne díky svým unikátním vlastnostem dokonalý prostor k pomalému dušení masa a zeleniny a vy si tak můžete vychutnat ten pravý trampský guláš vařený nad pomalým ohněm doopravdy se vším všudy!

Propadněte kouzlu litiny díky široké nabídce Kamnářství König v e-shopu Kamnarina.cz. Najdete tu vše od půvabných dekorací až po praktické vybavení pro dům a zahradu. Litinové komponenty vytvoří báječný základ pro stavbu nového grilu nebo udírny. Jak na to se můžete inspirovat v rozsáhlé fotogalerii projektů spokojených zákazníků.

4 KOMENTÁŘE

  1. Litinovou pánev jsme si pořídili na chatu a tam když se dělají steaky, tak se na to vždy těšíme, protože je to všechno vynikající. Ale v běžné kuchyni v domácnosti máme alespoň titanové nádobí. Do toho jsme také dali fůru peněz, ale vyplatilo se to, vážně. Vaření je velmi pohodlné s kvalitou.

    • A jak drahé titanové nádobí v domácnosti máte? Protože já jsem něco viděla že se prodává i v supermarketech, ale tomu prostě nějak z neurčitého důvodu nevěřím. Chtěla bych vědět co máte doma vy a kolik to stálo. A zejména jestli jste spokojení a má to dobrou kvalitu, prosím.

      • No prosimtě my máme titanové nádobí z eshopu zgastro.cz . Kupovali jsme to nejlevnější, jestli to stálo celkem tak asi 2500 Kč za hrnec? Možná i o něco méně. Je to určitě kvalitnější než ze supermarketu, ale přesto jsme za to nevyhodili celou výplatu. Jsem za to ráda, je to skvělé.

        • Jsem ráda že ses do toho Věro opřela, my máme totiž naprosto stejnou zkušenost u nás doma. Prostě děláme to, co dělá většina. A to je nákup na ověřeném eshopu. Tuším že i na Heurece je vidíš jako jeden z nejlepších eshopu co se titanového nádobí a prodeje konečnému zákazníkovi týká.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno