Pokud patříš k ženám, které pravidelně nosí brýle, určitě víš, že je někdy problém najít ten správný make up, který by perfektně ladil s tvými brýlemi. Naštěstí pro tebe, brýle nebyly nikdy více šik než jsou nyní. Proto ti v dnešním článku, Líčení pro brýle , ukážu pár tipů a triků, které ti pomohou, aby se tvé tvé krásné oči neztratily za rámy brýlí.

1. Oční linka

Právě oční linka by měla být tvůj nejlepší make up kamarád, pokud nosíš brýle. Linka tvé oči vyzvedne a přitáhne veškerou pozornost na správná místa. Je pouze na tobě, jakou formuli si zvolíš – gelovou linku, tekutou nebo tužku. Podle mého názoru (sama nosím brýle), nejlepší je gelová oční linka – snadno se nanáší a zůstává celý den. Jedno důležité pravidlo – čím silnější jsou tvé rámy, i tvá linka může být mnohem silnější. Stejně to platí i opačně. Tenký rám – tenká linka. Tento malý trik vybalancuje a zharmonizuje tvůj celkový vzhled.

2. Rozmazaná oční linka

Pokud se ti zdá, že precizní oční linka na tvých očích vypadá příliš pronikavě a nepřirozeně, zkus aplikovat oční tužku (černou, hnědou nebo šedou) na tvé horní i spodní víčko a jemně rozmazat. Tento trik pomůže definovat tvé oči, aniž by působily přehnaně. Pokud máš ale problém s používáním těchto tužek, mám pro tebe ještě jeden trik, který ti pomůže při aplikaci. Na zadní stranu ruky aplikuj tlustou čáru hnědou nebo černou tužkou. Pak použij tenký štětec, přejeď po této čáře štětcem na rozmazávání očních linek a aplikuj produkt na tvé oční víčka. Při aplikaci se snaž dostat co nejblíže k řasám.

3. Větší a jasnější oči

Pokud brýle tvé oči zmenšují, měla bys použít tyto triky. Do vnitřní části spodního víčka (Waterline) aplikuj barevnou oční tužku, která je podobná odstínu tvé pokožky (nebo jeden, dva odstíny světlejší). Toto pomůže tvým očím, aby vypadaly svěže a více otevřeně. Pokud chceš své oči pozdvihnout ještě více, do vnitřního koutku oka nanes světlý oční stín.

4. Jemné oči

Pokud spěcháš, nebo si prostě raději více polenošíš v posteli, tento trik je právě pro tebe. Na oční víčko nanes jemný, neutrální odstín a přitáhni celou pozornost na tvé rty. Použij jasnou, výraznou rtěnku nebo lesk na rty. Budeš zaručeně vypadat svěže, moderně a šik.

5. Modrá oční linka

Pokud chceš, aby tvé oční bělma vypadala bělejší a svěže, zkus na vrchní víčko aplikovat modrou oční linku. Nemusíš se bát, pokud nemáš modrou barvu očí, tento trik funguje s každou barvou. Modrá navy barva je skvělá náhrada za klasickou černou linku.

6. Kouřové oči

Pokud brýle nosíš, nebo ne, smoky eyes jsou vždy dobrá alternativa. Improvizuj, hraj si s barvami, glitry a rozdílnými tvary oční linky. Toto zaručuje, že tvé oči budou vypadat skvěle pod brýlemi.

7. Vyber si správný druh řasenky

Pokud nosíš brýle, to neznamená, že řasenka není pro tebe. Omyl. Ty jsi právě ta, která by ji měla používat každý den. Neboj se aplikovat i větší množství vrstev. Dobrá řasenka přetransformuje tvůj vzhled, více otevře oči. Jedinou věc si ale musíš při výběru pamatovat – snaž se vybrat voděodolnou řasenku nebo řasenku, která je odolná proti rozmazávání. Tyto druhy zaručí, že se na tvé brýle nic nepřenese a nebudeš vypadat jako panda 🙂

8. Krytí kruhů pod očima

Brýle mohou nechtěně vrhat stíny tam, kde je žádná z nás mít nechce. Pod oči. Proto by si měla použít korektor, který  zakryje a zároveň rozjasní okolí pod očima (nejlepší je ten, který obsahuje částice odrážející světlo). Budeš působit více odpočatě a svěže.

9. Perfektní obočí

Při kompletování celého make upu nesmíš zapomenout na obočí. Použij tužku na obočí, barevný gel nebo prášek na obočí pro zvýraznění obočí a dotvoření celkového vzhledu.

Také nezapomeň aplikovat tvůj oblíbený make up, pro dosažení bezchybné pleti. Na líčka přidej tvářenku, a zvýraznit lícní kosti. Nyní si připravena jít ven a dobýt svět!

Doufám, že ti tyto make up tipy a triky pomohou při líčení pod brýle. Jaké jsou tvé tajemství na líčení pod brýle? Neváhej a poděl se s námi ostatními.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno