Pokud v podstatě celý rok intenzivně pracujete, ale vaše tělo začíná vypovídat, ať už po fyzické či psychické stránce, je nejvyšší čas vyrazit s kamarádkami na nějaký odpočinkový výlet či pobyt. Panenská příroda, historické skvosty, úžasná atmosféra. Přesně tak by se daly charakterizovat Luhačovice, jedno z nejkrásnějších lázeňských měst v České republice.

Luhačovice jsou označovány za největší moravské lázně a čtvrté největší v České republice. Jsou zasazeny do malebného údolí ve Zlínském kraji. Proslavily se zejména pro své přírodní léčivé prameny a jedinečnou architekturou, za kterou stojí Dušan Jurkovič.

 

Prameny, které léčí

Když se řeknou Luhačovice, spousta lidí si jako první představí přírodní minerální prameny charakteristické vysokým obsahem minerálních látek. Věhlasné jsou prameny v celé Evropě, a tak při procházce po kolonádě narazíte i na spoustu cizinců. Mezi nejznámější lázně Luhačovic patří Vincentka, Aloiska, Ottovka a Pramen Dr. Šťastného. V lázeňských zařízeních se léčí různá onemocnění, a to onemocněný dýchacích cest, trávicího ústrojí, cukrovky a poruch pohybového aparátu. Prameny slouží k inhalaci a koupelím.

 

Pestré sportovní vyžití

Pokud se rozhodnete pro wellness pobyt v Luhačovicích, těšit se můžete nejen na odpočinek, ale také na bohatou nabídku volnočasových aktivit. Samozřejmostí je spousta turistických a cyklistických tras, nechybí ani koupaliště, které oceníte tedy hlavně v letním období, a vyzkoušet můžete ještě minigolf. Luhačovická přehrada láká na klidné procházky, rybolov a koupání.

Wellness pobyt zahrnuje uvítací nápoj v lobby baru, lahodnou snídani, odpolední občerstvení a neomezený vstup do wellness a spa centra Harmonie. Nemusíte si s sebou brát župan ani pantofle, všechno máte k dispozici přímo na pokoji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno