Při pořízení nové podlahové krytiny do svého bydlení se zajímejte o to, jak o danou podlahu pečovat, čistit ji a umývat a zároveň ji nepoškodit a nezničit. Každá podlahová krytina má svá specifika a správnou péči vám vydrží mnohonásobně déle.

1) Možná si myslíte, že péče o dřevěné podlahy je náročná. Pokud však víte, co dělat a co nedělat, vydrží vám tento druh podlahy dlouhou dobu. Velkou výhodou dřeva je navíc jeho hřejivost a také příjemný vzhled.

2) Při péči o dřevěné podlahy nepoužívejte mopy z mikrovláken, mají abrazivní účinek a mohou způsobit poškození laku podlahy. Vynechejte také glycerinové přípravky, běžné domácí saponáty, mýdlové přípravky a mycí prostředky s obsahem silikonu vám znepříjemní lakování podlahy.

3) Dřevěná podlaha by neměla být ani často mokrá, protože může docházet ke ztrátě barvy a také ke změnám tvaru podlahy. Ideální čištění je tedy smetákem nebo vysavačem. V některých případech můžete podlahu setřít vlhkým a dobře vyždímaným hadříkem.

4) Co se týče vinylových podlah, které se často umísťují například do kuchyně, péče o ně je výrazně jednoduší. Tyto podlahy jsou odolnější proti mechanickému i chemickému poškození.

5) Nemusíte se bát ani péče o ekologickou podlahu Purline. Můžete ji umýt mokrým mopem, stejně tak vysát nebo zamést. K umývání této podlahy vám postačí voda. Navíc zjistíte, že tato podlaha se skvěle hodí například do dětského pokoje a je nejen odolná, ale také antialergenní.

6) Při výběru podlahových krytin se nebojte zeptat odborníků, jak o daný materiál pečovat, jak často můžete podlahu umývat a zda jí hrozí poškození při používání mycích prostředků. V ideálním případě si kupte prostředky, které jsou konkrétně určeny pro dřevěné podlahy nebo pro vinylové či laminátové podlahy.

7) Pokud chcete očistit jen část podlahy, například skvrnu, tak se zajímejte, zda ji daný přípravek nevybělí a nebudete mít bělejší jen jedno místo. Nepoužívejte chemické přípravky, které vám mohou podlahu zničit.

8) Snažte se podlahu udržovat čistou a pravidelným zametáním nebo vysáváním s kartáčem rozhodně nic nezkazíte. Uklízejte podlahu tak často, jak je potřeba, pokud máte doma děti, popřípadě domácí mazlíčky, je samozřejmostí každodenní péče.

9) Myslete také na to, že v koupelně nebo na toaletě je větší vlhkost a podlaha v této místnosti by měla veškerou tuto zátěž vydržet. Vybrat si můžete například vinylovou podlahu, nemusíte se bát ani barev ani například imitace dřeva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno