Máte už dost pošmourného podzimního počasí? Pak vyrazte někam za sluncem a za teplem. Kanárské ostrovy představují přímo ideální destinaci. Na své si tady přijde každý, ať už se touží povalovat na pláži s drinkem v ruce nebo upřednostňuje aktivnější odpočinek, stačí si půjčit auto nebo motorku a vyrazit na průzkum po vlastní ose. Co vám tedy tyto „ostrovy věčného jara“ mohou nabídnout?

 

Stabilní počasí

Bojíte se, že by vám vaši dovolenou mohlo narušit počasí? Tak u dovolené na Kanárských ostrovech tyto starosti můžete jednoduše hodit za hlavu. Deštivé dny za celý rok byste tady napočítali na prstech jedné ruky, poloha v subtropickém pásu je navíc předurčuje k příjemným teplotám bez výrazných výkyvů. Ani v zimě neklesá rtuť teploměru pod 20°C.

 

Jedinečná příroda

Krajina Kanárských ostrovů nabízí jedinečné přírodní krásy, jaké si jenom můžete představit – sopky, husté lesy s bujnou vegetací, dlouhé pláže pokryté bílým či černým pískem, pouštní duny.Nachází se tady celá řada druhů rostlin a živočichů, které nenajdete nikde jinde na světě. O tom, že se jedná o opravdový přírodní unikát, svědčí na 150 chráněných rezervací a národních parků, které se tady nachází.

 

Rozmanitost

Bez nadsázky platí, že každý z ostrovů je jedinečný a výjimečný. Byla by proto škoda „zakotvit“ jen na jednom, vydejte se na poznávací zájezd a objevte je všechny.Na Lanzarote navštivte národní park Timanfaya, na Temerife si nenechte ujít pyramidy v Guíamaru a krásné písečné pláže, Fuertevetura se zase těší velké přízni mezi milovníky vodních sportů, jako je plachtění a windsurfing, La Palma pak bývá nazývána ostrovem plným barev, vhodný je pro aktivní jedince, kteří si hodlají užít i pěší turistiku a vydat se na túru do hor.

 

Blízkost

Velkou výhodou je i relativní blízkost. Z České republiky se na Kanáry dostanete už za pouhých pět hodin letu, a to je poměrně nízká „daň“ za navrácení do léta. Není se proto co divit, že celoročně patří k oblíbeným destinacím. Obávat se nemusíte ani toho, že by dovolená zruinovala váš finanční rozpočet. V nabídce last minute Kanárské ostrovy seženete za víc než příjemnou cenu. Tak dejte současným plískanicím sbohem a vydejte se nasávat sluneční paprsky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno