Krásné teplé počasí doslova vybízí k posezení venku na čerstvém vzduchu. A kde si lépe užívat chvíle klidu, pohody a slunečních paprsků, než na vaší terase? Udělejte si z ní svoji malou oázu radosti.

V hlavní roli podlaha

Klíčovou úlohu sehrává na terase podlaha, proto byste její výběr rozhodně neměli podceňovat. Na rozpálené dlažbě, na kterou je v létě o strach stoupnout, asi relaxace nebude to pravé ořechové. Lepší variantou bude dřevo, o které se však musíte patřičně starat – čistit, lakovat, natírat. Chcete-li si námahu a čas ušetřit, sáhněte po moderních kompozitních materiálech, například dřevoplastu. Ne náhodou se právě terasy z WPC staly hitem. Díky svému estetickému vzhledu a zároveň nenáročné údržbě si své výsadní postavení vydobyly zcela zaslouženě.

Pohodlí jako v obýváku

Na terasu chodíte hlavně odpočívat, proto ji vybavte nábytkem, na kterém se bude lenošit jedna báseň. V závislosti na velikosti terasy můžete volit buď subtilnější, lehčí a skladnější kousky, nebo různé zahradní sestavy, které vám zajistí stejnou míru pohodlí jako sedačky a křesla ve vašem obýváku. Bojujete-li s nedostatkem prostoru, pak se pohlídněte po skládacích kouscích, které lze jednoduše složit a postavit ke zdi. Mnoho místa nezaberou ani oblíbené houpací sítě, sedací pytle, vaky či taburety, se kterými můžeme manipulovat podle potřeby. Navíc jsou stylové a nezpůsobí vám velký vítr v peněžence.

Zeleň má zelenou

Snad nic nezútulní terasu tolik jako rostliny. Krásně se tady budou vyjímat ty stálezelené, třeba buxus nebo cesmína. Z domu můžete na léto ven přestěhovat palmy, oleandry, olivovníky nebo citrusy a vykouzlit si tady tak tu pravou přímořskou atmosféru. Podtrhnout ji můžete ještě bylinkami v podobě rozmarýnu nebo levandule.  Bát se rozhodně nemusíte ani barevných květin, které dovedou prozářit každý kout. Zasaďte je stylově, třeba do terakotových květináčů nebo všemožných nádob – od starých kastrolů přes keramické hrnečky až po konvičky nebo pletené koše. Kreativitě se meze nekladou. Tak dejte jí zelenou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno