Moderní roubenku od té tradiční na první pohled vůbec nepoznáte

Opravdu čistokrevnou roubenku dnes kvůli její vyšší energetické náročnosti postavit ani nelze. Martin Roubal právě z těchto důvodů navrhuje stavby poloroubené se zděnou a typickou roubenou částí. Na stavbu používá  vysoce kvalitní vyschlé dřevo, které vydrží i 300 let.

Veškeré stavby mají podezdívku, stavební kapsy proti sesedání dřeva a samozřejmě i izolace. Na střechu jsou používány betonové krytiny nebo jakostní plastové a dřevěné šindele. Autentický vzhled takové roubenky pak nakonec dotvoří kartáčování dřeva a jeho napuštění speciálním olejovým nátěrem.

img_5546_large

Každá z těchto roubenek by měla mít svůj unikátní rukopis

Martin Roubal navrhuje veškeré roubenky úplně sám bez jakékoliv pomoci od podlahy až po strop. Inspiraci hledá například v knihách i přímo v terénu.

Do útulných interiérů používá zrenovovaný dobový nábytek (třeba od svých kamarádů nebo z bouraných domů) či na míru vyrobené repliky. Roubenky Martina Roubala mají zkrátka svůj nadčasový rukopis.

img_5349_large

Senzační ubytování v  srdci Krkonoších v historických kulisách

Krkonoše jsou svými překrásnými roubenkami vyhlášené po celé Evropě a svůj podíl na tom má i sám Martin Roubal.  Zatím tu stojí celkem 4 jeho úchvatné roubenky určené k pronajmutí a další vznikají. Dobově zařízené dřevěné apartmány v srdci malebné přírody doplňují nejnovější moderní technologie, například sauna , vířivka nebo vyhřívaný bazén.

img_5787_large

Více ucelených informací naleznete na webových stránkách www.chalupyroubal.cz, kde si můžete všechny stavby prohlédnout či si rovnou rezervovat termín pobytu. Neváhejte,kapacity tohoto ubytování se opravdu rychle plní a bylo by škoda připravit se o tak jedinečný zážitek, jakým pobyt v nádherné historické roubence bezesporu je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno