Nepoužívejte pinzetu nebo nůžtičky 

Mnoho žen používá k odstraňování takových chloupků pinzetu. Je to sice efektivní metoda, protože vytrhnete chloupek i s kořínkem, takže rychle znovu nevyroste, ovšem je to zdlouhavé a chce to cvik. Možná jste ještě „pohodlnější“ a k likvidaci chloupků používáte malé nůžtičky. Touto metodou děláte ale obrovskou chybu. Zastřiháváním chloupky sílí a navíc riskujete, že se vám smekne ruka a poraníte se. Na nůžky a pinzetu proto raději zapomeňte.

vystrizek

Rychle a s vůní

Mnohem efektivnější je používat speciální depilační vosk. Odstraní chloupky velice rychle a dokonale, takže pokožka bude krásně hebká. Jeho výhodou je, že odstraní větší množství chloupků najednou i s kořínky, takže bude hodně dlouho trvat, než znovu porostou. Je pravda, že vytrhnutí trošku bolí, ovšem je to jen mžik. Je důležité provést depilaci správně. Jak na to?

Pokožku nejdříve důkladně vyčistěte a osušte. Naneste malé množství vosku, na něj aplikujte depilační papírek. Nechce chvilku působit a poté odtrhněte. Poté je důležité nechat pokožku zklidnit. Nesmíte na ni nanést žádný krém či jiný přípravek. Pokud vás pálí, můžete ji zchladit vlhkým hadříkem.

Pro depilaci na citlivé pokožce obličeje je vhodné používat šetrné vosky. Na trhu jsou i speciální depilační vosky s vůní lesních plodů, čokolády, capuccina a jiné. Koupíte je na www.puls.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno