Ještě donedávna bylo nutné navštěvovat veřejné sauny, kde se za přítomnosti několika dalších náhodných lidí podněcovala snaha o celkové uvolnění. Ta se však nikdy nedostavila v takovém měřítku, jako v privátním prostředí. Proto je zde možnost si nechat zabudovat infrasaunu kdekoliv v interiéru bez jakéhokoliv stavebního zásahu.

 infrasauna-4

Příznivé účinky infrasauny

Infrasauny dokážou rozpínat tkáň a okamžitě snížit ztuhlost všech končetin, kloubů a především zad. Při pravidelném pobytu v této kabině se snižuje svalové napětí a mírní poúrazové a chronické bolesti. Již po několika minutách se stimuluje krevní oběh a regeneruje celý organismus.

Infrasauny jsou vhodné i pro citlivější jedince, jelikož nepracují s tak vysokými teplotami jako sauny klasické. Potivost v nich bývá kupodivu 2x vyšší. Potící kůru je však nutné zakončit vlažnou vodou ve sprše nebo vaně. Infrasauna se při krátkodobém pobytu nepřesahující 15 minut dá využívat bez jakéhokoliv omezení denně.

 dsc_0862

Výhody infrasauny

Infrasauny pracují s mnohem nižšími teplotami v rozmezí 30 až 60°C, tím se stávají mnohem vhodnější pro citlivější jedince s kardiovaskulárními riziky. V kabině se lépe dýchá a pobyt je tak snesitelnější. Další výhodou je i doba předehřátí, která nepřesahuje několik málo minut. Každý, kdo zná klasické sauny, moc dobře ví, že k optimálnímu předehřátí je zapotřebí až jedna hodina a půl.

Pokud vás zajímají i další informace o infrasaunách a máte zájem o její realizaci ve svém domově, určitě navštivte webové stránky http://www.sauny-vital.cz/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno