Ještě před třiceti lety bylo u starších rodinných domů seno na půdách zcela běžnou záležitostí. Jedním z důvodů byl chov zvěře, kdy se seno v průběhu roku zužitkovalo. Dalším důvodem pak byl fakt, že seno přes zimu sloužilo jako tepelný izolant a alespoň částečně bránilo tepelným ztrátám a snižovalo výdaje za vytápění. Tento trend u mnohých vlastníků starších rodinných domů přetrvává dodnes a zejména z důvodů tepelné izolace. Jestli máte na půdě také seno, jako izolant a doufáte, že protopíte podstatně méně peněz, nevěřte tomu. Žijeme ve 21 století a seno na půdě je zaostalá a nevyhovující metoda.

 

Více práce a negativních dopadů, než užitku

Jediným pádným argumentem pro seno na půdách je jeho cena. Seno je totiž zdarma. Jen se musíte starat o to, aby ho někdo posekal, usušil, donesl na půdu a rozložil. Práce tedy není málo. Seno je navíc materiálem, který přímo přitahuje hmyz a myši. Nikdo nechce mít na půdě sídlo včel, vos nebo rodinku myší. Problém sena také je, že postupem času sléhá a snižují se jeho izolační schopnosti. Dále velmi snadno vlhne a vlhkost si neuchová, ale pouští dále do konstrukce domu. A také velmi dobře hoří, což pro žádný rodinný dům není dobře. Jestli chcete opravdu dosáhnout úspor za vytápění a eliminovat všechny výše popsané negativní stránky, vyhoďte ze střechy seno a nahraďte jej moderní izolací. A jaká je nejvhodnější technologie zateplení půd v současnosti?

 

Foukaná minerální izolace

Za nejefektivnější technologii zateplení půd rodinných domů je v současnosti považována foukaná minerální izolace. Tato technologie využívá vysoce kvalitní izolační materiály odolné proti vlhku, plísním hlodavcům, je nesléhavá a vytvoří na podlaze půdy souvislou vrstvu izolačního materiálu, který neztrácí své izolační účinky. Aplikace izolace je prováděna jediným pracovníkem, který obsluhuje aplikační hadici. Všechen materiál zůstává v nákladním autě u domu a putuje právě jen hadicí. Při realizaci tedy nevzniká žádný nepořádek a hotovo může být už za 3 hodiny. I v této oblasti existuje hned několik druhů materiálů. Mezi nejvyvinutější se řadí minerální izolace Magmarelax, kterou využívá společnost IP Izolace Polná. Magmarelax na půdě dokáže snížit výdaje na vytápění až o 30%. Počáteční investice se tedy vrátí v rámci několika let.

Detailní informace o této technologii najdete na www.Magmarelax.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno