Málokomu z nás se chce ráno vstávat. Peřina je zahřátá, my jsme rozespalí a budík řve na celé kolo. Přestože někdy spíme více než 8 hodin, můžeme se cítit rozlámaní. Věřili byste ale, že s některými mobilními aplikacemi se vstává lépe a i po pouhých šesti hodinách spánku můžete být plni energie a elánu? LAMA mobile pro vás vybrala následující tři, ze kterých si rozhodně vyberete.

Kvalitní spánek je důležitou součástí našeho života. Během něj relaxujeme a odpočíváme. Spánek probíhá cyklicky, střídají se v něm REM a NREM fáze. V průběhu REM je spánek lehký a nejsnáze se probouzíme.

Sleep as Android

První z aplikací, která těchto poznatků využívá, se jmenuje Sleep as Android. Jedná se o chytrý budík, který sleduje vaše spánkové cykly – konkrétně dochází k detekci vašeho pohybu na posteli za pomoci senzoru. Telefon musíte mít na posteli u polštáře a dle míry pohybu aplikace usoudí, zda spíte tvrdě bez pohnutí, nebo jestli se nacházíte v lehkém spánku a převalujete se. Vybere ten nejvhodnější okamžik, ve kterém vás probudí, aby pro vás bylo ráno co možná nejpříjemnější. Pokud máte problém spíše s tím, že nemůžete vylézt z postele, v této aplikaci jde nastavit funkci CAPTCHA. Můžete si vybrat z několika módů, jako například spočítání matematické úlohy, mávání telefonem či vyfocení QR kódu v koupelně. Pokud „úkol“ nesplníte, telefon bude vyzvánět dál. Aplikace umí nejenom budit, ale také vás zahnat do postele, respektive vám připomene, že už je čas. Po každém probuzení jste dotázáni na kvalitu spánku a můžete si také prohlédnout váš spánkový graf nebo souhrnné statistiky. S touto aplikací zjistíte o svých spánkových cyklech snad úplně všechno a bude se vám lépe vstávat. A co ještě umí? Aplikace dokáže také zaznamenávat vaše zvuky ve spánku, takže si můžete poslechnout, co v noci povídáte ze spaní. A pokud budete chrápat, tak na vás telefon zamlaská!

Sleep Cycle

Druhá aplikace se jmenuje se Sleep Cycle. Opět se jedná o inteligentní budík, který analyzuje váš spánek a snaží se vás probudit v co nejlehčí fázi. K probouzení si můžete vybrat hudbu či zvuky dle vašeho gusta. Nabízí různé statistiky a grafy vašeho spánku a zaznamenává, jak váš spánek ovlivňuje pití kávy, stres či náročný den. Když vás bude ráno Sleep Cycle budit, ale vám se ještě nebude chtít vstávat, stačí zatřepat telefonem a budík se sám o pár minut odloží. To můžete udělat ale jen několikrát, neboť pak se přidají k hudbě i vibrace a ty už jen tak snadno vypnout nelze. Kromě různých grafů patří do statistik i informace o nejkratší a nejdelší noci, průměrné době spánku, od kdy do kdy jste byli v posteli a čas v ní strávený. K usínání vám ochotně pustí třeba uklidňující zvuky oceánu nebo zpěv ptáků. Jakmile usnete, aplikace hudbu vypne.

Sleep Better with Runtastic

Do třetice všeho dobrého vám LAMA mobile představí aplikaci Sleep Better with Runtastic. Stejně jako u předchozích je třeba pro správnou funkčnost aplikaci před spaním zapnout a položit telefon na matraci vedle sebe. V průběhu zapínání zvolíte, co jste daný den dělali – zda jste sportovali, stresovali se, pili kávu nebo jestli třeba výjimečně nespíte ve své posteli. Aplikace tak zjišťuje faktory, které by mohly ovlivnit kvalitu vašeho spánku. Stejně jako konkurenční aplikace, i tato disponuje schopností, že vás probudí v ten nejvhodnější okamžik.

A teď už záleží jen na vašich preferencích, kterou z výše uvedených aplikací si zvolíte pro své pohodlné probouzení. Nebo byste také potřebovali, aby váš telefon vlastnil zbrojní pas na kladivo a ráno vás praštil do hlavy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno