Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o zkušenosti s firmou A SERVIS LIPKA s.r.o. a to o zkušenosti velmi dobré. Máme doma koberce, které jsou sice staré, ale o to víc si jich ceníme pro jejich kvalitu, jelikož tak poctivě vyrobené koberce jsou již dnes těžko v prodeji k mání.

Pro vyčištění koberců jsem využil služeb firmy, která mě velmi zklamala. Koberce zůstaly po jejich vyčištění flekatý a při krajích stěn snad koberec vůbec nečistili, což mělo za následek odlišného odstínu na místech, kde čistící stroj odvedl své. Pohledem na takto odvedenou práci mě napadlo jediné – zbytečně vyhozené peníze. Hledal jsem na internetu řešení, jak koberce kvalitně vyčistit a po navštívení pár diskuzí o úklidových firmách jsem se dozvěděl, že firma která koberce čistila, používá extrakční čištění, což není tak účinná metoda, jak firma garantovala. Velmi dobré recenze byli na firmu A SERVIS LIPKA, která praktikuje metodu strojové čištění koberců Brno kotoučovým strojem. S firmou jsem se hned zkontaktoval a do dvou dnů mě přijeli koberce vyčistit. Nedoufal jsem až v tak dobře vyčištěné koberce. Zaměstnanci této firmy pracovali opravdu velmi pečlivě a i místa na kobercích, které byly těžko dostupné pro jejich stroj, vyčistili ručně. Koberce po strojním čištění vysáli vysavačem, který nad mé očekávání koberce doslova vysušil a za pár hodin se mohlo po kobercích chodit.

Opravdu jsem mile překvapen, že se podařilo naše koberce doslova oživit a s jistotou vím, že při dalším čištění koberců opět využiji služeb této firmy.

 

 

Oživili jsme staré koberce v našem domě v Brně

V našem domě to bylo s koberci složité. Když jsme dům koupili, byli tu staré, avšak pěkné koberce. Nechtěli jsme je vyhodit, ale nemohli jsme najít firmu, která by dokonale koberce vyčistila a navrátila jim barvu a život. Když jsme přivolali první firmu, tak nás nepřesvědčila. Používali techniku a i čistič, který nebyl dostatečný k tomu, aby koberce důkladně vyčistil. Ta technika byla takzvaným extraktorem. Hledali jsme s manželem dál a přímo v Praze jsme našli společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. zabývající se čištěním koberců strojovou technikou. Díky této firmě jsme dosáhli toho, čeho jsme dosáhnout potřebovali. Krásného čistého koberce, který byl i přes své stáří znovu krásný a živý. Čištění koberců touto firmou můžeme jedině doporučit. Zaměstnanci byli velmi ochotní a jejich práce netrvala ani tak dlouho. Dříve jsme měli se zaměstnanci jiných firem problém, protože díky našemu zastaralému koberci, nebylo čištění jednoduché a sami zaměstnanci z toho nejspíš neměli výraznou radost. Díky strojové technice, kterou čistí koberce u firmy A Servis, je ale vše jinak a samotné zaměstnance nejspíš tato práce baví, když ví, že jejich technika je účinná. Co se mi ale moc líbilo, je také roztok, který používají před drhnutím koberce. Roztok je dezinfekční, a to jsme opravdu uvítali, protože naše koberce jsou opravdu hodně staré. Jestli i vy máte problém s vyčištěním koberce, zkuste kontaktovat firmu A Servis Lipka, s.r.o.! Nebudete litovat!

27 KOMENTÁŘE

  • U Vás nás těší pochvala dvojnásob, protože čištění bylo poměrně dost náročně, jsme rádi, že jsme se opravdu zbavili všech fleků. Ne vždycky se to podaří.

 1. Chci se zeptat, zda by bylo možné se s vaší firmou domluvit na čištění koberců a sedačky i v baráku bez výtahu? Děkuji za odpověď.

  • Ano můžete si práci a službu objednat. Ale je potřeba počítat s příplatkem za vynešení těžkého kotoučového stroje. Zpravidla účtujme 100,- Kč za patro. Pokud je rozsah čištění větší než 70 m2, je to již v ceně.

 2. Musím souhlasit s recenzí, že extrakční čištění je k ničemu. Bohužel mám tu stejnou zkušenost, že jsem si pozvala domů úklidovou firmu na vyčištění koberce, aniž bych si nastudovala, jakou metodu používají. Netušila jsem, že je důležité si zjistit dopředu, jaká metoda čištění se používá a o čem to vlastně je. Takže jsem také naletěla extrakční metodě čištění. Po nevydařeném vyčištění koberce extrakční metodou, jsem začala pátrat dál po jiných metodách. Strojová metoda čištění koberců je opravdu fantastická. Na koberci nezůstaly žádné fleky a barva byla sjednocena po celé ploše koberce. Takže za mě určitě doporučuji tuto firmu coby odborníky na strojovou metodu čištění.

 3. Firma svým zákazníkům poskytuje dokonalé vyčištění koberců pomocí strojové metody čištění kotoučovým strojem. Od doby, kdy čištění a tepování koberců realizujeme tímto způsobem, nám výrazně odpadly reklamace po čištění koberců. V současné době firma A SERVIS LIPKA vykonává čištění a tepování koberců pro celou řadu významných zákazníků. Dále také zajišťujeme: úklid po stavebních činnostech a rekonstrukcích, strojové čištění a voskování podlah, strojové čištění koberců, mytí oken, odstraňování nedovolených polepů z prosklených ploch, čištění markýz, žaluzií a rolet. Odstranění stavebních nečistot. Generální úklid domu po stavbě. Čištění sedacích souprav extrakční metodou. Mytí podlah. Úklid po stavbě. Strojní mytí podlah a obkladů včetně spár.

  • U pana Svobody jsme přesně řešili to, co se děje zcela běžně. Opravovali jsme práci po jiné úklidové službě. Tedy firma u pana Svobody čistila koberce extraktorem! Po jejich práci a vyschnutí koberce, bylo panu Svobodovi do pláče, jak říkal. Výsledek příšerný. Jsme rádi, že jsme pana Svobodu dostali zase do pohody a že se mu naše čištění kotoučovým strojem líbilo. Pane Svobodo děkujeme za pochvalu.

  • Nebudu vyzdvihovat u firmy A SERVIS LIPKA,s.r.o. cenu, protože v našem srovnání cen vyšli dráž, než je nyní cena obvyklá u druhé půlky firem, které se přihlásili u nás k výběrovému řízení. Jsme soukromá firma a tudíž nejsme nuceni být pod tlakem nejnižší nabídky. To je obrovská výhoda, jelikož jako správce objektu jsem našeho majitele již dávno přesvědčil, že pro nás není nejdůležitějším kriteriem cena. U firmy A SERVIS LIPKA, jsme našli to co jsem požadoval, kvalitu. Každoročně u nás firma čistí cca 1700 m2 koberců. Při doodržení kvality čištění vím, jak dlouho udržíme naše koberce v provozu. Tedy jak spolehlivě udržet a prodloužit jejich živostnost. Tento systém jak o zařízení a vybacení pečovat jsme se naučil v Německu. Tak se šetří, že se o věci s největší péči staráte. Za to jsem placen. Firmu doporučuji z titulu profesonality a jejich odborné zkušeností.

 4. Strojové čištění podlah Brno – Při úklidu po stavbě v Brně jsme realizovali strojové čištění podlah Brno, úklid zázemí a sociálního zařízení. Pro generální a hloubkové strojové čištění podlah Brno používáme kotoučový stroj, velmi kvalitní čistící chemii a vysoce výkonný vysavač. Kvalitně provedené strojové čištění podlah je zajištěno samotnou váhou kotoučového stroje, který k tomuto hloubkovému vyčištění podlah používáme. Váha tohoto jednokotoučového stroje se blíží 40 kg na cca 40 cm průměr kotouče a na jeho hlavu je možné ještě přidat závaží o hmotnosti 10-15 kg. Při strojovém čištění podlahy jsme postupovali tak, že podlahu nejprve kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. V následujícím kroku roztok s navázanými nečistotami odsajeme pomocí hubice s gumovými lemy. Tato hubice je napojena na vysoce výkonný vysavač cca 2400 W, který dokáže velmi kvalitně odsát veškerou nečistotu. Poté podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku. Zákazník byl s konečným výsledkem našeho úklidu po stavebních činnostech spokojený. Strojové čištění podlah Brno – Strojové čištění podlah Brno

 5. Ze společností spolupracuje mnoho významných zákazníků, kterým od roku 1999 poskytujeme kvalitní úklidové služby. Chtěli jsme být našim zákazníkům blíže, tak jsme založili pobočky nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku a v Německu, kde využívají služby naši zahraniční zákazníci. Naším cílem je spokojenost zákazníka, proto za mnoho let působnosti na trhu naše metody úklidu a údržby neustále inovujeme a vzděláváme se, abychom mohli nabízet kvalitní služby. Jednou z takových služeb je i čištění koberců strojovou metodou. Je mnoho důvodů proč jsme zvolili strojovou metodu, když existují i další metody a dokonce výrazně levnější. Cílem není kvantita zakázek, ale kvalita, kterou bychom s jinými levnými metodami nemohli zaručit. Při strojové metodě využíváme několika důležitých prvků a přesně stanovený postup. Začínáme vždy aplikací kvalitní a velmi voňavé chemie BOSCH RTS 80, tu je důležité nechat několik minut důkladně působit, protože má za úkol koberec vydezinfikovat, a tak odstranit roztoče a škůdce a také navázat nečistoty ukrývající se hluboko ve struktuře koberce. Protože působí dostatečně dlouhou dobu, je odstranění nečistot ze struktury velmi jednoduché a hlavně účinné. Není však dostačující nechat chemii pouze působit a pak odsát jak je tomu u levných metod, a proto používáme důležitý prvek mechanického kartáčování. Koberec kartáčujeme kotoučovým strojem GHIBLI. Můžeme jím kartáčovat jakékoliv koberce, i ty velmi znečištěné, kde se nachází zatvrdlé nečistoty. Kartáč kotoučového stroje je osazen 12 cm dlouhými a velmi měkkými štětinkami, jež se k vláknu koberce chovají opatrně a šetrně, tudíž není možné, že by byl koberec nijak znehodnocen či poničen. Důkladněji kartáčované místo není tedy poznat a my dokážeme odstranit i ty nejzatvrdlejší nečistoty. Při kombinaci chemie BOSCH RTS a kotoučového stroje se utvoří pěna, která v sobě skrývá nečistoty vykartáčované ze struktury koberce na povrch. Pěnu je důležité důkladně odstranit a zbavit koberec přebytečné vlhkosti, a k tomu my používáme vysoce výkonný vysavač značky AS 59. Vysavač má úzkou štěrbinovou hubici a v kombinaci se třemi motory je dostatečně výkonný na to, aby si poradil jak s nečistotami, tak i s vlhkostí, kterou způsobila použitá chemie. Avšak je velmi důležité počítat s tím, že odstranění vlhkosti neznamená vysušení koberce, proto doporučujeme nechat koberec několik hodin odpočnout a doschnout, než na něj začneme stěhovat věci a znovu jej namáhat. Pokud bychom koberec doschnout nenechali, tak by se znovu mohly utvořit fleky díky botám a věcem, které na koberci leží a mohou je tak ušpinit. Proto doporučujeme všem našim zákazníkům, aby počítali i s touto dobou odpočinku koberce a neunáhlili se hned se stěhováním a namáháním kobercových vláken. Mnoho zákazníků ale nemá čas, nebo je omezení nemožné z důvodu toho, že se buď vrátí rodina domů, nebo je potřeba pracovat a nezastavovat tak provoz. Pro tyto případy nabízíme naši časovou flexibilitu, kdy veškeré čistící práce zajistíme v mimoprovozních dobách nebo v době, kdy je vaše rodina v práci a děti ve škole. Naše zákazníky můžeme ujistit, že do nového provozu bude koberec nejen vyčištěný, ale také suchý. Je-li zde problém vysoké rozlohy koberce, není třeba obav, protože i s tím si dokážeme poradit a do takových prostorů posíláme po domluvě pracovníky ve skupinkách – to uvítají zejména zákazníci z firemní sféry, kde se například v kancelářských a úředních prostorech rozsáhlé koberce vyskytují. Naše cena za čištění koberců se pohybuje od 27,-/m2. Víme, že cena není nejnižší a na trhu úklidových služeb se pohybují i levnější čištění koberců, ale je důležité připomenout důvod proč je naše čištění dražší. V první řadě využíváme tří čistících prvků, a ne pouze dvou. Nejdůležitější pomocník při čištění však veškerým levným metodám chybí – mechanický proces kartáčování kotoučovým strojem. Například u extrakční metody je chemie aplikována do koberce pomocí čerpadla pod tlakem vstřikován tryskami do vlákna koberce, jenže za těmito tryskami se ihned nachází odsávací hubice, která nedodá chemii dostatečný čas na působení. Není tedy možné, aby byl koberec vyčištěn dokonale, a proto mnoha zákazníkům způsobila ošklivé fleky a mapy na kobercích, jež byly vidět až po proschnutí koberce. Koberec schne přibližně 2 hodiny, takže nelze poznat hned, že vyčištění nebylo perfektní. Vyzkoušeli jsme veškeré metody, kterými lze koberce čistit – suchou pěnou, extrakční metodou, parní metodou, ale žádná metoda se nám neosvědčila a nemůžeme o ní mluvit jako o kvalitní. Kotoučovým strojem lze čistit koberce, ale také podlahy. Čištění podlah strojovou metodou zajišťujeme taktéž na celém území České republiky, Slovenska, Německa i Rakouska. Kotoučovým strojem dokážeme kvalitně odstranit nečistoty ze struktury podlahy a jejích spár, kde se nečistoty velmi snadno ukryjí a narušují tak vzhled podlahy a zdraví osob, které mají svoji podlahu v domácnosti či firmě. Na podlaze se udržuje mnoho bacilů, zvláště-li zanáší se do prostor, kde se podlaha nachází, se chodí z venku a podlaha je velmi často mokrá. Na tyto nečistoty a nepříjemné škůdce jsme vybaveni několika druhy chemií. Nevyužíváme pouze jednu, protože podlahy se skládají z různých materiálů a ke každému materiálu je třeba chovat zvláštní péči. Zabýváme se čištění marmoleových podlah, linoleí, plovoucích podlah, betonových a litých podlah, dřevěných podlah a kamenných či mramorových podlah. Na veškeré podlahy používáme různé druhy chemií s různou agresivitou, ale nikdy nepoužijeme silnější, než je vhodné, abychom podlahu neponičili a vzhledově nepoškodili. Pokud čistíme podlahy v místnostech, kde proběhly nějaké úpravy – rekonstrukce, stavba, použijeme kyselou agresivní chemii značky Kranzle. Je však důležité podotknout, že tato chemie není vhodná na podlahy z ušlechtilých materiálů – kamenné a mramorové podlahy. Těmto podlahám by mohla KRANZLE nenávratně poškodit vzhled. V tomto případě se ale nemusí náš zákazník obávat z poškození, protože jsme velmi zkušení a máme dostatečnou praxi na to, abychom vyhodnotili materiál podlahy, na který můžeme zmíněnou chemii použít. Pokud se tedy na mramorových a kamenných podlahách nachází cementové a vápenaté závoje postupujeme tak, že umýváme podlahu opakovaně takovou chemií, která je na tyto podlahy přímo určena. Vhodnou chemii necháváme vždy pár minut působit a následně ji kartáčujeme kotoučovým strojem, který využíváme i při čištění koberců. Je tu pár rozdílů, než je tomu při kartáčování koberců, a to ty, že používáme dva druhy nástavců – držák padů a silonový kartáč. Kartáče volíme dle druhu podlahy. Držák padů se hodí na hladké podlahy a silonový kartáč na strukturované povrchy například u kamenných podlah, kde je potřeba se dostat hlouběji. Velmi důležitá je také zátěž stroje, kterým jsou podlahy čištěny, protože automaty viděné hlavně v obchodních centrech zatěžují podlahu pouze 10 kily, což je velmi málo na to, aby byly odstraněny nečistoty ze spár a struktury podlahy. Na povrchové umytí jsou skvělé, jelikož je s nimi velmi jednoduché zacházení a může je používat téměř každý, protože nemusí mít praxi s různými čističi, kterými by mohl podlahu poškodit. Avšak nejsou vhodné pro hloubková čištění podlah. Náš kotoučový stroj váží téměř 40 kilogramů a touto silou působí na nečistoty v podlaze, navíc je-li tato váha příliš malá, tak lze na jeho hlavu přidat ještě 10 – 15 kilogramové závaží. S 55 kilogramovou zátěží už dokážeme perfektně odstranit nečistoty, a to i ty nejzašlejší. Po vyčištění použijeme vysavač a odsajeme nečistoty a zbytky chemie. Následně chemii deaktivujeme pomoci čisté vody. Podlaha je takto perfektně umyta a vhodná k používání. Tímto způsobem jsme dokázali zrestaurovat mnoho podlah, dokonce i ty, o kterých si jejich majitelé mysleli, že jsou na odpis. I přes to ale našim zákazníkům doporučujeme voskování podlah kvalitním německým voskem se středně dlouhou výdrží, jeho životnost je tedy téměř rok. Výhody vosku jsou ty, že se podlaha snadno udržuje, je plně chráněna před poškozením a má protiskluzový efekt, což uvítají zejména ti zákazníci, kteří mají podlahy ve vysoce frekventovaných místech – kanceláře, obchodní domy, úřady, nemocnice, školy a jiná veřejná zařízení. Je potřeba se o podlahu starat, protože se může stát, že jsou nečistoty takové, že je již nelze odstranit. A ze zkušenosti víme, že pokud je neodstraníme my, tak se to nepovede už žádné jiné firmě. S tím přichází výměna podlahy a zbytečné finanční náklady, které se dají eliminovat. S aplikací vosku zajistíme i odstranění starých vosků z podlah.

  • Potvrzji kvalitu strojního čištění. Opět vycházíme ze srovnání firem. I přes vyšší cenu, pouze konstatuji, že nejsme tak bohatí, abychom vyhazovali peníze za mizerné služby, jak předvedly některé úklidové služby. V našem hotelu ve Znojmě máme požehnaně koberců a potřebujeme nejen kvalitně čistit, ale taky dezinfikovat. A seris splnil to co požadujeme. Paní séfová je spokojena a s tím samozřejmě i já, který mám toto na starosti.

 6. Potřebujete kvalitně vyčistit koberce? Firma vám zaručí precizní odstranění nečistot strojovou metodou ze struktury koberce, touto metodou koberec také vydezinfikujeme. Dezinfekci provádíme použitím BOSCH RTS, což je chemie, která také na sebe navazuje nečistoty ze struktury koberce. Navázané nečistoty vykartáčujeme kotoučovým strojem značky GHIBLI. Jsou-li na vašem koberci zatvrdlé nečistoty, tak se nemusíte obávat poškození vláken koberce, protože náš kotoučový stroj má 12 cm dlouhé a měkké štětiny, které se chovají velmi šetrně k vláknům koberce a tak nejde poznat, že jsme dané místo důkladněji drhli. Po generálním vykartáčování koberce zbylé nečistoty a vlhkost odsajeme vysavačem AS59. Tento vysavač je vysoce výkonný a velmi důkladně vše nasaje i díky úzké štěrbinové hubici. Až je plocha koberce důkladně vykartáčována a vysáta, tak necháme koberec ještě několik hodin doschnout, aby se na něj nezanesly znovu nečistoty. Generální čištění koberců strojovou metodou realizujeme v obchodních centrech, kancelářích, restauracích, klubech a i v domácnostech. Zákazníci z firemní sféry mnohdy uvítali naši flexibilitu, kterou zajistíme, že váš provoz nebude nijak narušen a vše provedeme mimo provoz vaší firmy. Při vysoké rozloze koberce pracujeme týmově a tak, abychom vždy vše stihli do znovuotevření vaší firmy, restaurace, kancelářských prostor. Čištění koberců provádíme od 27,-/m2. Naše cena není nejnižší, ale je třeba uvést proč. Mnoho firem stále realizuje čištění koberců metodami, které nejsou spolehlivé a zanechávají po sobě fleky a nejsou důkladně vyčištěné. Je to z toho důvodu, že nabízeným metodám konkurenčních firem chybí mechanický proces kartáčování, proto jsou tyto metody velmi levné. Jestliže se nachází váš koberec na vysoce frekventovaných místech, tak zde doporučujeme realizovat generální čištění koberců 1x – 2x do roka, aby byla zachována barva koberce a nebyla poškozena vlákna. Naše úklidové služby nabízíme mnoha významným zákazníkům, kteří u nás objednávají i další služby – mytí oken a výloh, mytí oken ve výškách, odstranění zatvrdlých nečistot ze skleněných ploch.

  • Ano můžu srovnat obě metody. Měli jsme u nás ve škole více firem na čištění koberců. Naše paní Hospodářka, ztratila trpělivost a hledala jiné řešení, než čištění mokrým vysavačem. Žádala firmu, která byla dražší. Dohodli jsme se, že jednou objednáme nákladnější čištění drhnoucím strojem. Výsledek stál za to. Od této zkušenosti máme jasno. Objednáváme firmu A SERVIS LIPKA, jsou sice držší, ale nemůsíme tak často koberce čistit. Výsledek čištění koberců u nás ve škole vždycky dopadl vemlmi dobře. Takže ho doporučujeme i jiným kolegům.

   • Děkujeme za kladnou odezvu. Těší nás, že děláme naši práci dobře a že jsou především spokojeni naši zákazníci.

     • Dobrý den,
      všechny naše služby zajišťujeme po celé České Republice, dále pak na Slovensku, v Německu a Rakousku.

      S pozdravem,
      Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

  • A SERVIS známe a využíváme taky na čištění koberců, konstatuji: spolehlivý dodavetel služeb. S nima teda problém není. To, ale neplatí o jiných. Naštěstí je internet a dneska bez reference nedám ani ránu.

   • Dobrý den,
    děkujeme za kladnou recenzi. Vážime si toho.

    S pozdravem a přáním pěkného dne,
    Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

  • Můžu jen potvrdit, pánové z A SERVISU nám čištili koberce u nás na firmě. Je to asi první firma, které se podařili vyčistit koberce napoprvé bez reklamace. A je to první firma, která měla opravdu profi stroje, ze kterými bylo vidět, jak kvalitně se čistí i pouhým okem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno