Bydlíme v řadovém domku v Praze na Žižkově a během noci nám vandalové počmárali plastová garážová vrata i část fasády domu. Sprejeři možná takovéto čmárání považují za zábavu, pro majitele posprejovaného objektu to jsou ale pouze starosti a nemalé finanční náklady na odstranění a případnou ochranu majetku do budoucna.

Nejprve jsme poničení majetku nahlásili na policii a podali jsme Trestní oznámení na neznámého pachatele. Bohužel policie nemá přímé důkazy ani svědky, tudíž pachatel je téměř nedostižitelný. Nezbývalo nám tedy než zajistit odstranění graffiti vlastními náklady. Oslovili jsme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která provádí odstraňování těchto pouličních výtvorů neznámých „umělců“. Zaměstnanec firmy přijel vše nafotit, změřit a zjistit stupeň poškození. Dle poškozeného materiálu a zapití spreje do omítky se následně volí vhodný odstraňovač. Nakonec jsme domluvili termín odstraňování. Byli jsme upozorněni, že vzhledem k tomu, že fasáda ani garážová vrata nebyla ošetřena speciálním nátěrem proti graffiti, půjde sprej odstranit jen částečně a bude nutné jej ještě přetřít. Z plastových vrat se podařilo graffiti odstranit poměrně dobře, na fasádě ale zůstaly viditelné stíny. Zaměstnanci A SERVIS nám pomohli s výběrem nejvhodnějšího odstínu fasádní barvy a přetřeli celou přední fasádu našeho domu do výše oken. Do budoucna ještě zvažujeme antigraffitový nátěr, který zajistí ochranu fasády a zabrání zapití spreje do hloubky, následné odstranění graffiti je 100% a bez viditelných stínů. Tímto bychom chtěli poděkovat firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. za profesionální služby a rychlé odstranění graffiti Praha.

 

Odstraňování graffiti, AGO Praha

Řada ulic našich měst je otagovaných  na každém rohu, sprejeři si svými podpisy označují svá území a dávají vědět o své existenci. Pak jsou ale ulice, kde se graffiti nevyskytuje vůbec, nebo velmi zřídka. Těžko předvídat pohyb sprejerů a vytipovat „jejich místa“ předem. Nejčastěji se posprejované fasády objevují v centru města, na sídlištích a také v místech zvýšeného výskytu sociálně znevýhodněných skupin. Boj proti graffiti je tak trochu boj s větrnými mlýny. Když sprejerovi odstraníte jeho výtvor, pravděpodobně se vrátí a posprejuje fasádu znova. V těchto případech je nutné vytrvat a stále nežádoucí graffiti odstraňovat. Když sprejeři vidí, že jejich dílo mizí a nemá dlouhou životnost, jdou se realizovat jinam. Účinnou ochranou proti tomuto druhu vandalství je antigraffiti nátěr. Antigraffitová ochrana je nanomezivrstva, která brání syntetickým sprejům v zapití do materiálu a tím jej chrání proti hloubkovému poškození. AGO je velmi vhodné na novostavby, zrekonstruované domy a opravené historické památky. Lze jej nanést na hladkou i strukturovanou omítku, pohledový beton, kamenné zídky, cihelné zdi, obklady, marmolit aj. Při ošetření marmolitového soklu nebo zádveří vašeho domu můžete ušetřit ticíce korun. Odstranění graffiti z neošetřeného marmolitu je velice problematické a nedaří se beze stop. Odbarvovače graffiti odstraňují i barvu marmolitového pojiva a celkový výsledek nevypadá dobře. Mnohem lepší, ale zároveň mnohonásobně dražší je kompletní oprava marmolitu. Jednou z firem, které nabízejí antigraffitový nátěr, je brněnská společnost A Servis Lipka, s.r.o., která jako jediná v České republice garantuje funkčnost antigraffitové ochrany za nejnižší cenu. Navíc povrchy ošetřené antigraffitovým nátěrem se daří očistit od sprejů se 100% výsledkem. Na plochách nezůstávájí žádné kontury a stíny po graffiti, které by bylo nutné ještě přemalovat barvou. AGO ochrání Vaši fasádu před sprejery po dobu zhruba pěti let.

28 KOMENTÁŘE

 1. Jak rychle jste schopní odstranit graffiti z fasády o rozměru zhruba 3×3 metry? Předem děkuji za odpověd.

  • Bohužel na trhu v této chvíli není žádná možnost použití a nákupu bio čističů. Standartní odtraňovače jsou bioligicky odbouratelné, ale nálepku bio zatím žádný nemá.

 2. Mohu vřele doporučit tuto firmu na odstraňování graffiti a následnou péči o fasádu v podobě antigraffitového nátěru. Kdo v dnešní době nebyl zasáhnut pouličními “malíři”, ten má štěstí. I když jak se to vezme, když už existuje bezkonkurenční firma, která to umí skvěle odstranit a zahladit stopy tak, že nejde poznat, že tam kdy nějaké graffiti bylo. Jsem ráda, že jsem mohla využít jejich služeb a určitě se na ně do budoucna opět obrátím, pokud bude třeba.

 3. Při nanášení antigraffitového nátěru v Praze jsme použili 30l této antigraffitové ochrany. Nejprve bylo nutné si oblepit plochu do předem dohodnuté výšky, do které se bude ochrana proti graffiti nanášet, a poté se mohlo pokračovat v realizaci zakázky. Antigraffitovou ochranu zajišťujeme našim zákazníkům v podobě antigraffitového nátěru či nástřiku. Tato ochrana proti graffiti České Budějovice je jediný možný způsob, jak zabránit problémům s odstraňování grafitů a předejít neopravitelným škodám povrchů fasád, omítek a podobně. Při práci jsme se nesetkali s většími problémy. Vše se podařilo dle očekávání a se 100% úspěšností. Menší problémy nám trochu dělalo chladné počasí, díky kterému antigraffitový nátěr – ochrana proti graffiti České Budějovice – pomaleji zasychal. Akci můžeme hodnotit velmi pozitivně, i když její celková doba se mírně prodloužila z důvodu již zmíněného nepříznivého počasí. Zákazník i po menším prodloužení doby realizace byl s naším konečným výsledkem velmi spokojený.

 4. U nás se podařilo odstranění graffiti na 100%. Nechali jsme také dát antigraffitovou ochranu, šetříme si tím dost peněz.

 5. Při odstranění a vyčištění od graffiti Praha jsme odstraňovali graffiti z povrchu, který byl ze sklo-keramické mozaiky a nebyl ošetřen antigraffiti ochranou. Chemie, kterou naši pracovníci při práci při odstraňování graffiti používají, se spotřebovalo na tuto zakázku 5,7 kg. Nejprve jsme museli na grafity Praha nanést účinný a kvalitní odstraňovač graffiti, který jsme nechali chvíli na povrchu působit. Následně se chemii za pomocí kartáče rozetřela a společně s grafitovou barvou byla tento odstraňovač smyt čistou vodou. Naše úklidová firma je schopna svým zákazníkům vedle odstranění grafitu Praha zajistit i nanesení velmi účinné a kvalitní antigraffitové ochrany povrchu fasád, omítek Praha. Tuto antigraffiti ochranu nanášíme na povrch v podobě antigraffiti nátěru či nástřiku, který má životnost 4 až 6 let. Naše firma je schopna přijet odstranit i sebemenší grafiti. Ze získaných zkušeností při práci s odstraňováním graffity již víme, že pokud nejsou graffiti i malého rozměru ihned odstraněny, po čase na tomto místě přibývá řada dalších grafitů. Pro tzv. pouliční všeumělce Praha to totiž znamená, že na této ploše jejich výtvory dlouhodobě zůstanou a z tohoto důvodu je nutné okamžité řešení včasného odstranění i pouze drobného grafitu z fasády či jiných povrchů. Antigrafitová ochrana Praha je nejlepší možný prostředek, který pomáhá vyřešit komplikace, vyplývající z odstraňování grafitů. Tato antigrafitová ochrana Praha zaručí rychlé, bezproblémové a zcela úplné odstranění grafitů. Při tomto odstraňování graffiti z mozaikového povrchu byla 100% úspěšnost v případě sklo-keramického podkladu. Úplné odstranění se nepodařilo na některých místech spárovací hmoty, bohužel chyběla zde AGO i přesto byl zákazník s odvedenou prací a konečným výsledkem spokojený.

 6. Firma svým zákazníkům nabízí službu odstranění graffiti Praha. V případě, že se odstraňují graffiti z povrchu, který nebyl ošetřen antigraffiti ochranou, není nikdy výsledek dokonalý a nepodaří se grafitu zbavit úplně. Pokud mají být grafitti (tagy) z fasád a jiných povrchů bezproblémově odstraněny doporučujeme na povrch nanést antigraffiti nátěr či nástřik. Naše úklidová firma zajistí velmi kvalitní a účinnou ochranu povrchů fasád, která má životnost 4 až 6 let. Jsme schopni odstranit i sebemenší graffiti (tagy). Ze zkušeností, které jsme při práci s odstraňováním graffity získali, víme, že pokud není grafit nejen velkých rozměrů, ale i malého rozměru z fasády ihned odstraněn, zanedlouho na tomto místě přibývají dalších grafity (tagy). Antigraffiti ochranou se zamezí realizování sprejerských činností na Vaší budově. Antigraffiti nátěr můžeme také označit za jediný možný prostředek prevence proti vandalům neboli tzv. pouličním umělcům. Odstranění graffiti Praha s využitím antigraffiti nátěru přináší 100% výsledek. Při odstranění graffiti Praha z povrchů ošetřených antigraffiti ochranou je grafit úplně a dokonale odstraněn z fasády a samotný povrch fasády není nijak poškozen. Grafity nemají šanci prostoupit přes ochranu a vsáknout se hluboko do struktury povrchu. Při odstranění graffiti Praha jsou graffiti odstraněny spolu s antigraffiti nátěrem a po dokončení práce je opět na fasádu nanesen nový antigraffiti nátěr. Tímto způsobem nikdy nemůže dojít k jakémukoliv narušení povrchu. Odstranění graffiti Praha je pouze jednou z nabízených služeb naší firmy. Svým zákazníkům poskytujeme také denní a pravidelné úklidy bytů, domácností, kanceláří a firem Praha, mytí oken Praha, mytí a čištění žaluzií, rolet či markýz Praha, strojové čištění a tepování koberců Praha, strojové čištění a fluatace podlah Praha, úklidy po stavebních a rekonstrukčních činností Praha.

 7. Společnost přijímá ve velkých městech mnoho objednávek spojených s odstraněním graffiti. Touto službou a problematikou se zabýváme mnoho let a nejen v Pardubicích. Vandalové si vybírají takové fasády, z kterých mnohdy graffiti neodstraníme, tak jak bychom si představovali my i náš zákazník. Tato forma kriminality je velmi problematická a existuje v podstatě pouze jediná ochrana, kterou nabízíme v podobě antigraffiti nátěru či nástřiku Pardubice. Tato ochrana zajistí, že se 100% účinkem odstraníme veškeré graffiti, které se na vaší fasádě vyskytly. Důležité je brát zřetel na materiál, z kterého si fasádu necháte vytvořit. Jsou takzvané porézní a strukturované materiály, jako například oblíbený marmolit, které bez antigraffiti nátěru už nenapravíme. Naše úspěšnost je takřka 60 – 90%. Zákazníkům doporučujeme vyhodnotit to, na jakém místě se jejich majetek tyčí a podle toho se rozmyslet, zda antigraffiti ochranu nanést. Problematická místa ve městech jsou téměř všude, avšak nejvíce v temných uličkách, mezi stromy, v blízkosti klubů a hospod a parků. Zde je vysoká pravděpodobnost, že váš majetek projde zničením ze strany sprejerů. Pokud se však stane, že je poničena fasáda, která nemá na sobě antigraffiti nátěr Pardubice, tak se snažíme graffiti co nejvíce zeslabit a po té odstranit. Nesmí se barva přemalovat fasádní barvou, fasádní barva je na vodní bázi a tak by syntetická barva ze sprejů, po zaschnutí znovu prostoupila na povrch. Po té je důležité nechat namíchat správný odstín barvy – zde je možné to, že barvu již netrefíme, tak jak bychom si představovali. Barva propadá vnějším vlivům slunečního záření, dešti, prachu aj. Na marmolitových fasádách, kde se barva dostane hluboko do struktury a my ji nedokážeme už důkladněji vyčistit ani po opakované snaze, nastává to, že je třeba marmolit nechat předělat. To je samozřejmě finančně náročné. Nenechte si nenávratně zničit majetek a zavolejte naši společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. na telefonním čísle +420 608 740 707 nebo nás kontaktujte pomoci e-mailu centrala@a-servislipka.cz. Rádi vám poskytneme informace o cenách a materiálech, na které lze antigraffiti ochrana Pardubice nanést.

 8. Na celém území České a Slovenské Republiky, Rakouska a Německa, realizujeme zakázky spojené s odstraněním graffiti a také v Praze a také nanášením antigraffitové ochrany AGO. Firma je spojená s tímto problémovým faktorem již mnoho let a svým zákazníkům poskytujeme služby v oblasti odstranění graffiti. Je velmi obtížné odstraňovat graffiti tam, kde není nanášená antigraffitová ochrana – AGO a úspěšnost odstranění grafitů se pohybuje od 60 – 90 %. Zvláště nám dělá problémy odstranit graffiti z ušlechtilých materiálů (převážně se jedná o povrchy z mramoru, teraca, žule a přírodního kamene) se sprejová barva může dostat hluboko do struktury a je problematické ji dokonale odstranit. Odstraňujeme-li graffiti z fasád a strukturovaných omítek, které nebyly ošetřeny antigraffiti nátěrem, je zapotřebí počítat s tím, že bude odstraněna i barva fasády. Odborný team společnosti ASL postupuje při práci tak, že se pokusí graffiti co nejvíce zeslabit a na místo nanese fasádní barvu. V žádném případě nelze aplikovat fasádní barvu na nezeslabené graffiti. Díky rozdílnému složení barev se sprejová barva zachová tak, že po zaschnutí prostoupí zpátky napovrch fasády a tak je veškerá práce zbytečná. Problémům lze předejít ochranou, která je v podobě antigraffiti nástřiku a nátěru. S Antigraffiti nátěrem je výsledek vždy 100%, navíc naše firma poskytuje servisní odstranění graffiti z takto ošetřených povrchů. Odstranění provádíme ihned nebo do 14 dnů, záleží na domluvě a objemu zakázek, které naše firma zpracovává. Na rovné fasády nanášíme 3 vrstvy antigraffiti nátěru a na strukturované povrchy až 12 vrstev antigraffiti ochrany.

 9. Uvedená firma využívá velmi kvalitní odstraňovače, které odstraní graffiti z vašich fasád, garáží a nebo památek. Chemie nechává důkladně působit a následně barvu spreje odstraní vysokotlakým zařízením. Nikdy nesmí být použita rotační tryska, která může poškodit fasádu a i antigraffiti ochranu, pokud je na vaší zdi aplikována. Odstranění graffiti provádí nejlevněji na trhu a to za cenu od 290,-/m2. Nechráněné zdi antigraffiti nátěrem či nástřikem, je velmi komplikované navrátit do původního stavu. Úspěšnost je téměř 60 – 90% a je nutné graffiti na co nejvyšší možnou míru zeslabit a stíny následně zamalovat fasádní barvou, kterou necháme odborně namíchat. Namíchání barvy je provedeno tak, že odborník určí přibližnou barvu fasády a namíchá ji, ovšem barvy prochází ve vnějších místech klimatickými podmínkami a také na sebe navazují prach, tudíž se odstín velmi rychle mění a určit přesný odstín je téměř nemožné. Pro 100% úspěšnost odstranění graffiti, doporučujeme aplikovat antigraffiti ochranu v podobě nátěru nebo nástřiku. Strukturované a porézní povrchy nastříkáme antigraffiti ochranou v 6 – 12 vrstvách a hladké fasády natíráme válečkem a to ve 3 – 6 vrstvách. Antigraffiti ochranu aplikujeme již od 120,-/m2 a nabízíme spolu s ní i velmi levný servis odstranění graffiti. Pokud se tedy na vaší fasádě objeví graffiti, zavoláte naše pracovníky a ti vám graffiti přijedou odstranit. Nejpozději provádíme tento servis do 14 dnů, záleží na klimatických podmínkách, protože odstraňovač pod 10°C nereaguje a tak graffiti nelze odstranit. Životnost antigraffiti je 4 – 6 let a pokud se při odstranění graffiti stane, že odstraníme i část ochrany, tak ji bezplatně znovu aplikujeme.

  • Od uvedené firmy máme antigraffitový nátěr na naši škole. Systém budovy bez graffitového znečištění, který firma nabízí úspěšně funguje. Škola je prakticky po dobu 4 let bez graffiti. Pokud se někdě nějaká malůvka objeví A SERVIS LIPKA, graffiti IHNED zlikviduje. Můžu potvrdit, že graffiti a tagy téměř ustali a náklady na další odstraňování jsou minimální. Jana Stoklasová ředitelka školy na Praze 9.

   • Jsme rádi, že Vám naše firma mohla pomoci.

    S pozdravem a přáním pěkného dne,
    Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

  • Firmu a servis doporučím i jiným, spoupráce funguje velmi uspokojivě. Vysoutěžili u nás antigraffitový nátěr. Měli nejlepší cenu a sice 120,-Kč/m2,další nabídky byli 300,- Kč/m2 a výše.Ale moje doporučení je především na servis. Pokud se objeví nový graffit, jsou velmi pohotoví.
   Ze spoůupráci jsme spokojeni. Jejich manažerky jsou příjmené a věci rychle řeší.

   • Dobrý den,
    děkujeme za kladnou recenzi. Jsme rádi, že jste s námi byli spokojeni. A těšíme se na další spolupráci.

    S pozdravem a přáním pěkného dne,
    Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

  • Pouze uvedu, že cena za anitgraffitovou ochranu za m2 120,- Kč, je v dnešní době a v ČR, zatím nepřekonaná. Firma A SERVIS LIPKA si dělá velmi dobré jméno taky materiálem, kterým fasády natírá. Jsme správci majetku velkého portfolia budov, máme ve správě 197 objektů po celé ČR a jsme nuceni dělat výběrové řízení na dodavatelské služby každý rok. Objem prací na antigraffitové ocrhany a odstraňování graffiti především v Brně a Praze je velký. Firma A servis již šestým rokem po sobě jednoznačně vítězí a podle mě bude vyhrávat naše výběrové zadání i dále nejen v ceně, ale taky rychlostí a kvalitou nabízené služby.

   • Musím jen souhlasit. Taky spravuji pár budov a spolupráce s A SERVIS je naprosto dokonalá záležitost. Nejen, že dodržují termíny, jejich práce je rychlá a kvalitní, ale především v rámci cen jsou nejlepší u nás.

    • Dobrý den,
     děkujeme za zpětnou, kladnou vazbu. Jsme rádi, když jsou naši zákazníci spokojení.

     S pozdravem,
     Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno