S letošní zimou je to jako na houpačce. Už po několikáté vystřídal jarní oblevu silný noční mráz spojený se sněžením. V šumavské středisku Ski&Bike Špičák proto rozhodně nezahálejí a dělají všechno proto, aby bylo na víkend všechno pro malé i velké lyžaře ve špičkovém stavu.

 

Hurá sněží, všichni na sjezdovky!

Do čtvrtečního rána napadalo z oblohy na svahy Špičáku 10-15 centrimetrů prašanu a stále sněží. Je tedy velmi pravděpodobné, že do pátku se čerstvá sněhová pokrývka minimálně zdvojnásobí. V provozu jsou samozřejmě i sněhová děla a kompletní technický park. Na Špičáku rozhodně nechtějí nic zanedbat. „Od pátku 12. února tak opět otevřeme všechny sjezdovky s výjimkou nejprudšího úseku černé Šance. Pojede i dětský areál pod hotelem Sirotek,“ podotkl k aktuálním sněhovým podmínkám provozní ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.  

Výběr tratí i sjezdovek je tu opravdu široký a na své si přijde úplně každý. Z celkových 8,5 kilometrů sjezdovek je plných 88% zasněžováno technickým sněhem. K pěti hlavním sjezdovkám střediska patří černá sjezdovka Šance (nejprudší v ČR), červené sjezdovky Slalomová a U Zalomeného, modré Turistická a Spodní Šance a nechybí ani Freestyle Area – Lubák.

Nově postavené moderní parkoviště spolu se zrychleným nákupem skipasů patří k letošním nejúspěšnějším novinkám, které pobyt na Špičáku macximálně zpříjemňují. K dispozici je také čtyřsedačková lanovka ( s kapacitou 2400 osob za hodinu) a s ní i 10 dalších lyžařských vleků. Na své si přijdou i milovníci zážitkového lyžování díky zvýhodněnému skipasu Železnorudska, který platí ještě v areálech Belveder a Nad Nádražím. Rádi zde vidí i běžkaře, kteří mají k dispozici svůj vlastní okruh a navíc i desítky kilometrů upravovaných tratí v blízkém okolí.

 

Pozor na neukázněné lyžaře

Díky letošní zimní sezóně s velkými teplotními výkyvy mají na Špičáku větší problémy s neukázněnými lyžaři než v jiných letech. Příčinou jsou především roztátá místa na sjezdovkách, která se při oblevě tvoří. „My je okamžitě označujeme nebo i uzavíráme některé úseky. Vše je i z dálky viditelné, ale lidé tato upozorněni a zákazy nerespektují a vjíždí do nich. Hazardují s vlastním zdravím, prosíme je, aby byli více opatrní, než si tam, nedej bože, někdo způsobí úraz,“ apeluje na lyžaře Kasík.

20160122_090450

Kapitola sama pro sebe jsou pak pro Ski&Bike Špičák někteří skialpinisté. „V noci vystupují s rozsvícenou čelovkou na vrchol Špičáku a i při sjezdu dolů nám ničí čerstvě upravenou sjezdovku, které ještě mrazem neztuhla. Někteří se dokonce pohybují v noci po svahu, na němž jezdí rolby. Upozorňujeme je, že k těmto jejich aktivitám, už nebudeme benevolentní a musí počítat se sankcemi,“ dodal Kasík.

Ovšem i přes tyto menší zádrhely je sezóna na Špičáku stále v plném proudu. Bližší info k cenám skipasů, plánovaným akcím a dalším zajímavostem najdete na adrese www.spicak.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno