Rozlučka se svobodou je součástí předsvatebních příprav, asi tak stejně jako objednávka svatebního dortu nebo zkouška šatů. Na rozdíl od ostatních příprav, na tuhle se většinou nevěsta se ženichem těší, hlavně tedy proto, že ji nepořádají a můžou si tak trochu odpočinout.

I když jde o tu samou příležitost, dát vale svobodě, bývá průběh dámské a pánské rozlučky poněkud rozdílný. O tom vypovídá i anglický překlad, pro dámy je to „Hen party“ a pro pány „Stag Party“. Toto rozdělení pochází z dob, kdy dámy zůstávaly doma a udělaly si holčičí večer s kamarádkami, zatímco pánové dávali přednost doutníkům a spanilé jízdě po klubech.

 

Separé nebo dohromady?

Dnes je situace trochu jiná a na rozlučkovou dámskou jízdu po barech vyráží i budoucí nevěsty se svým doprovodem. Někdy se dokonce rozlučky pořádají společně, hlavně v případech, kdy mají snoubenci společné přátele.

 

Svědek v hlavní roli

Příprava vás v roli svědka čeká v každém případě. Musíte celou akci naplánovat, pozvat hosty a postarat se o zábavu. Někdy vám připadne i role krotitelů, protože čím více vás bude, tím více bude názorů. Na vás je udržet linku a hlavně vše korigovat, aby byla nevěsta či ženich spokojen. Musíte umět rozhodnout a včas zastavit nápady, které by mohly přinést problémy. Pokud se na to necítíte, požádejte někoho ze společných přátel, aby vám pomohl. Byla by totiž škoda zkazit tento zážitek, kvůli nedotaženým plánům.

 

Seznam hostů

Začněte seznamem hostů, ten samozřejmě konzultujte s nevěstou či ženichem. Potom oslovte budoucí družinu a pusťte se do práce. Čeká vás jí totiž celkem dost. Ideální bude rozdělit úkoly mezi jednotlivé přátele. Dohromady se musíte shodnout především na datu, místě a délce party.

Kdo to zaplatí?

Od toho, kde budete party pořádat a kde se bude konat, se bude odvíjet i rozpočet. To je další věc, kterou musíte probrat, kolik každý z vás může přispět. V některých případech nevěsta či ženich platí rozlučku sami, ale pokud to má být překvapení, tak to není zrovna nejšťastnější řešení.

Když se rozhodnete pro noční akci ve městě, pak vás nemusí vyjít na tolik, jako třeba víkendový wellness víkend. I v případě, že chcete někam jet, nemusíte utratit majlant, pokud někdo z vás má chatu, můžete vyrazit tam.

Obecně lze říci, že pokud uspořádáte rozlučku doma nebo na chatě a přípravám věnujete více času a úsilí, můžete hodně ušetřit.

 

Dobré jídlo a pití je základ

Na čem však nešetřete je kvalitní pití a dobré jídlo. Podle počtu hostů a délky akce rozpočítejte cenu občerstvení. To vám usnadní konečnou kalkulaci.

Když si necháte připravit pochutiny od profesionálů, ušetříte tak čas na přípravu samotné party a zábavy. Součástí zábavy se může stát třeba profesionální barmanská show, kterou umí některé firmy vytvořit na objednávku. Zkrátka věnujte čas přípravám a zkuste poptat profesionály, kteří sestaví vyvážené menu, které vyladí s podávaným alkoholem.

 

Bez zábavy není večírek

Typ zábavy, kterou zvolíte je opravdu jen na preferencích nevěsty či ženicha. Nikdy, ale opravdu nikdy je nenuťte do něčeho, co nechtějí. Večer by mohl skončit fiaskem, a to není účel.

Pokud tedy máte představu, že na rozlučce se svobodou nesmí chybět striptýz, proberte to s nimi, ne každý tento typ zábavy ocení. Stejně tak to je i s kostýmy, ne každého baví běhat po městě v ulítlém oblečku či zaječími oušky na hlavě. Zábavu a hry proto vybírejte s citem. Zábava být musí, ale ne za každou cenu.

Kontrola na konec!

Když budete mít všechno naplánované, zkontrolujte si, že všechno sedí a všechny rezervace platí. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení, které by vám mohlo narušit plány a zkazit tak celou rozlučku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno