Během pracovních dní nemáme moc šancí být celý den vystaveni slunečním paprskům, a tak si často neuvědomujeme jakou mají sílu. Zvlášť u moře nebo na horách jsou silnější, než se může zdát, a velmi rychle se tak můžeme spálit. To samé platí i o podmračených dnech, kdy se přímé slunce neukáže, ale opaluje i přes mraky. Takové počasí bývá nejzrádnější, protože nemáme tak velkou potřebu použít opalovací krémy jako ve dnech, kdy slunce pálí už od rána. Snadno se tak „chytneme“, když ne přímo spálíme, a další dny se slunečním paprskům spíše vyhýbáme, což nám může dovolenou nehezky pokazit.

Pokud zapomeneme namazat sami sebe, naše kůže má určitý stupeň přirozené ochrany a slunci dokáže chvíli vzdorovat. Na děti a jejich citlivou pokožku bychom ale neměli zapomenout nikdy, i když je venku spíše polojasno a slunce jen nesměle pokukuje přes mraky. Dětské opalovací krémy by měly patřit k základní výbavě, když jdeme kamkoli ven, ať už je to na dovolené u moře nebo na hřiště ve vedlejší ulici. Dětská pokožka je na sluneční paprsky velmi citlivá a potřebuje chránit krémy s vysokým faktorem.

Stejně důležitá jako péče před opalováním je i péče po opalování. Krémy po opalování pokožku ochladí, hydratují, pomohou jí se zregenerovat a dodají potřebnou výživu. Pokud jsme to s pobytem na slunci trochu přehnali, je lepší sáhnout po chladivých gelech nebo přípravcích s obsahem panthenolu, který pomůže citlivou pokožku zklidnit. Na velmi spálenou pokožku spíše než krém použijte sprej po opalování, který se nemusí roztírat. Naopak pokud jste na slunci strávili méně času, než jste zamýšleli, a vaše opálení není tak výrazné, využijte přípravky po opalování se samoopalovací složkou, která pomůže barvu vaší pokožky vylepšit. Z dovolené samozřejmě chceme přijet co nejvíce opálení, ale hnědá barva pokožky by neměla být provázena zdravotními riziky a zbytečnou zátěží kůže. Opalujte se bezpečně a nezapomeňte se při pobytu na slunci chránit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno