Na kole dnes jezdí leckdo, nicméně pokud to s cyklistikou myslíte skutečně vážně, měli byste se snažit prostřednictvím bicyklu poznat nejen své blízké okolí, ale i zahraničí. V Rakousku, Polsku ale třeba i na Slovensku se nachází spousta zajímavých cyklostezek.

Celá řada cyklistů si dělá výlety do jiných zemí s cílem projet si ty nejlákavější z nich. Nicméně je tu jedna komplikace, a sice potřeba se tam nějak dopravit.

Nejlepším způsobem je auto

V případě, že jste dosud jezdili jen „kolem domu“ a dálky vás začaly lákat až poměrně nedávno, pravděpodobně ještě nemáte auto přizpůsobené k převozu kol, tedy nevlastníte-li dodávku.

On se dá využít i vlak, hlavně tedy do blízkého zahraničí by to neměl být velký problém. Kolo je však drahé zavazadlo a lístek rovněž není zrovna zadarmo. Navíc zapomeňte na komfort.

Celou cestu byste se museli tahat po všech čertech se svým strojem, což by vás mohlo odradit o potenciálního příštího cyklistického výletu. A proto je lepší si vůz vybavit některým z kvalitních nosičů kol.

Nevyplatí se šetřit

Předně je dobré zmínit, že nosiče nejsou banány. Není zrovna vhodné hledat zde vyloženě nejlevnější řešení. Mizerně vyrobený nosič totiž může během jízdy přestat plnit svou funkci a odnesou to nejen vaše kola, ale rovněž i kolemjedoucí řidiči. Kupte nejlepší verzi a nebudete muset tyhle hrůzy řešit.

Který přesně vybrat?

Pro majitele pětidveřových aut jsou ideální nosiče na dveře, které sice blokují zadní výhled, nicméně udržují kola ve stabilní poloze i při vyšších rychlostech.

To samé se v podstatě dá říci i o nosičích na tažné zařízení. Máte-li takovéto zařízení, nainstalujte si tento druh nosiče. Snížená viditelnost vzadu je celkem snesitelným kompromisem.

Posledními do party jsou střešní nosiče. S těmi už může být trochu problém. Jsou sice nejlevnější, avšak zároveň udržují kola nejméně stabilní. Také už se ke kolům nedají namontovat střešní boxy, jež jsou u mnoha motoristů populární. V neposlední řadě je potřeba najít trasu bez nízko postavených mostů, jinak nemusíte projet úplně bez úhony. Na druhou stranu však nemusíte mít nic speciálního. Střešní modely jsou vhodné pro všechna osobní vozidla bez rozdílů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno