Myslíte si, že mateřská může vaší kariéře jen uškodit? Nemusí to být pravidlem. Záleží jen na vás, jestli si dokážete při plnění mateřských povinností najít prostor na seberozvoj a další vzdělávání.

Na změnu oboru není nikdy pozdě

Možná jste už nějaký ten pátek doma s dítětem a čas od času vám hlavou prolétne nepříjemná myšlenka na to, jak bude vypadat váš život poté, co budete muset zpátky do práce. Některé firmy sice umožňují svým zaměstnancům zkrácené úvazky, velká část maminek je ale nucena po mateřské změnit profesi, zejména pokud nemají nikoho, kdo by jim pomohl s voděním dětí do školky a následným vyzvedáváním.

Víte-li, že se do svého minulého zaměstnání vrátit nechcete, zamyslete se nad tím, jaký obor by vás bavil a zároveň vám umožnil časovou flexibilitu i slušný výdělek. Častou volbou žen s malými dětmi je vlastní podnikání či práce v managementu, kde není nouze o částečné úvazky. Nemáte v těchto oblastech zatím žádné zkušenosti a chybí vám i potřebné know how? Můžete je získat dříve, než přivítáte poslední den rodičovské dovolené, a to i z pohodlí domova.

Studium MBA v online i kombinované formě

Řešením může být další studium zaměřené na podnikání a management. Například titul MBA na pražském Business Institutu můžete získat v rozmezí 12 až 18 měsíců, zvolit si můžete z 19 oborů. Samozřejmostí je možnost online studia, které vám umožní studovat odkudkoliv bez nutnosti složitě dojíždět. Zároveň budete mít k dispozici veškeré studijní materiály a přístup do elektronické knihovny.

Pokud vám chybí sociální kontakt s jinými lidmi, než jsou členové rodiny a maminky na pískovišti, můžete si vybrat kombinovanou formu studia. Ve které vás čeká 11 lektorských setkání ve všední dny v odpoledních hodinách.

Zbavte se strachu z budoucnosti

I když na seberozvoj s malými dětmi většinou nezbývá moc sil a prostoru, je zásadní pro vaši psychiku, zdravé sebevědomí, a kromě toho následné uplatnění na trhu práce. Máte-li dostatečné zázemí a možnost vrhnout se do studia, neváhejte a využijte toho. Vynaložené úsilí i finance se vám brzy vrátí v podobě pracovní pozice, která vám umožní uplatnění vašeho potenciálu, aniž by ignorovala povinnosti, které se váží k vaší rodičovské roli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno