Kuchyně bývá často nazývána srdcem domova. Je to totiž místo, kde se u jídla schází celá rodina a starostlivé maminky tam někdy tráví i celé víkendové dopoledne. Pokud není vaším cílem trávit u plotny celé víkendy, možná byste měla zauvažovat nad správným zařízením místnosti, které by vám ušetřilo práci.

 

Zónové zařízení usnadní práci

Klíčem k praktickému zařízení místnosti je zónové uspořádání. Znamená to, že je celá linka rozdělená do zón, v nichž pohromadě skladujete zásoby, věci na pečení, na mytí nádobí atd. Díky tomu nemusíte pořád pobíhat z jedné strany na druhou.

Nicméně jelikož většina nábytku, který je prodáván ve velkých řetězcích a e-shopech, tomuto požadavku nevyhovuje, je lepší zhotovení kuchyně na míru. Odborníci si změří vaše prostory a navrhnou linku tak, aby splňovala zónové uspořádání.

 

Důležitá je i ergonomie

Ohledy byste měla brát také na ergonomii, to znamená snadný přístup do všech skříněk a poliček. Věděla jste například, že poličky za dvířky ve spodních skříňkách jsou absolutně nevhodné? Nejspíš ne, protože jsou používané velmi často. Přitom když se nad tím zamyslíte, je to zcela jednoznačné. Abyste v polici něco našla, musíte se ohnout a pracně hledat. Kdybyste měla dole raději šuplíky, ani se ohýbat nemusíte a hned všechno vidíte.

Ergonomické uspořádání vám zajistí opět jen nábytek na míru, od kuchyňských linek z obchodních řetězců to nemůžete očekávat.

 

Nechte to na odbornících

Už chápete, proč je lepší nechat návrh a realizaci kuchyně na odbornících? A má to ještě jednu velkou výhodu. Profesionální designéři umí vykouzlit hotové divy. O tom vás ostatně přesvědčí kuchyně inspirace od firmy JN Interier.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno