Zima se blíží mílovými kroky a přesto (anebo právě proto) jsou u nás místa, kde jí jdou ochotně naproti. Jedním z nich je i Ski&Bike Špičák na šumavských svazích. Již minulý týden si tu na své přišli sportovci na první otevřené trati, vzniklé kombinací horního úseku sjezdovek Slalomová a U Zalomeného. V provozu je také lanovka na vrchol.

 

Na Špičáku bude prosinec zasněžený

Konec toho týdne ale přináší něco i pro méně zdatné lyžaře a rodiny s dětmi. Všechny návštěvníky bude lákat k oprášení lyžařských dovedností rodinná modrá sjezdovka Spodní Šance, která vyhovuje k začátečníkům. V provozu bude zároveň i dětský areál umístěný před chatami Blaženka a Hanička a to včetně oblíbeného pohyblivého koberce.

Nechybí ani vyhledávaná Lyžařská škola pod vedením profesionálních instruktorů. Poprvé své brány otevře již tuto sobotu od 8.00 do 16.00 hod a v tento čas bude pokračovat i po následující dny. Na Špičák nemusíte zamířit během víkendu, abyste se naučili lyžovat – věnovat se vám budou každý den.

 

Večerní lyžování opět na scéně

A chybět nemůže ani oblíbené večerní lyžování, pověstné svou nezapomenutelnou atmosférou. Osvětlená sjezdovka Spodní Šance přivítá první návštěvníky již v sobotu 10. prosince od 18.30 hod.

„Nenapadl nám sice ani centimetr přírodního sněhu, ale na obou otevřených sjezdovkách máme v průměru 30 – 50 cm technického. Na to, že je stále začátek prosince, tak mají svojí kvalitu a svezení na nich je pěkné. Stále se lyžuje za ceny vedlejší sezony,“ láká lyžaře provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Poslední třešničkou na lyžařském dortu je pak výhodná nabídka společného skipasu Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

Aktuální lyžařské podmínky a další zajímavosti se dozvíte na stránkách www.spicak.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno