Neumím si nic plánovat a většinou všechno dělám na poslední chvíli. Když jsem k sobě domů zvala rodiče na oslavu mých narozenin, musela jsem být asi mimo. Jako bych nevěděla, jaký pedant je moje matka, pokud jde o úklid. Vždycky před její návštěvou hystericky cídím celý byt. Teď jsem k tomu musela chystat ještě pohoštění. A do toho všeho jsme měli v práci uzávěrku, takže jsem tam musela sedět od rána do večera.

Když jsem si uvědomila, že prostě nemám šanci stihnout všechny přípravy, napadlo mě, že bych si mohla část občerstvení někde objednat a alespoň jednu časově náročnou a neoblíbenou úklidovou práci delegovat na někoho jiného. S objednáním jídla v dnešní době není problém, to jsem vyřešila rychle. Horší to bylo s uklízením. Věděla jsem, že časově nejnáročnější a nejméně oblíbené je pro mě mytí oken. Dala jsem se do hledání firmy s dobrou pověstí, která se mi o okna postará v mé nepřítomnosti a odvede svou práci včas a dobře. Na internetu na mě útočila spousta reklam nejrůznějších úklidových servisů. Asi to není nejlepší metoda, ale vybírala jsem podle abecedy a hledala hodnocení zákazníků.

První firma s hodnocením, které mě oslovilo, byla A SERVIS LIPKA, výškové práce, čištění fasád, mytí oken Praha 1. Domluva s jejími pracovníky byla blesková a můj termín jim vyhovoval. Dorazili ráno chvilku před tím, než jsem musela odejít do práce. Cestou z práce jsem si u nich ve firmě vyzvedla své klíče, jela domů a doufala, že svého výběru nebudu litovat.

Jejich výkonem jsem byla ohromena. Okna vypadala tak čistě, jako nikdy předtím, leskla se a byla prostě dokonalá. Dokonce ani při oslavě k nim neměla moje věčně nespokojená matka žádnou výhradu, jen mi řekla, že obdivuje, že si při svém pracovním nasazení udělám čas i na perfektní umytí oken.

Neposloucháte vaši babičku, když vám říká, abyste nejedli teplou buchtu? Měli byste

Taky vás vždycky rozčilovalo, když vaše babička nebo maminka upekla výborný koláč, vyndala jej z trouby, vy už jste se po něm sápali a v tom vás klepli po prstech se slovy „ne, ne, musíš počkat, až vychladne,“ a vy jste pak na něj dychtivě zírali další půlhodinu a považovali to za bezvýznamné týraní vašich chuťových buněk? Toto trýznění ale zase nebylo zase až tak bezvýznamné. Sice by se vám nestalo nic vážného, ale ani bolení břicha po teplé buchtě není příjemný zážitek. A to zejména u kynutých buchet. Kynuté těsto totiž obsahuje droždí, které může pracovat i po vyndání z trouby. To znamená, že vám bude bobtnat v břiše, když sníte takové koláče nebo buchty ještě teplé. Způsobíte si bolesti a nadýmání. Otrava ale rozhodně nehrozí.

54014543 - vacuuming rough carpet in living room with vacuum cleaner

Pro koho ale ochutnávání ještě teplého koláče či buchty opravdu není vhodné, tak to jsou děti. Jejich zažívání je citlivější a bříško by je bolelo téměř s jistotou. Stejně by si měli na vychladnutí dobroty počkat i lidé s poruchou funkce jater, žlučníku nebo slinivky, aby svoje tělo zbytečně nezatěžovali, když to není nutné. Zkuste si čekání na buchtu zpříjemnit něčím, co vás baví. Fantazii se meze nekladou, ale zase není nutné zkoušet úplně všechno. Například pouštět se do čištění koberce není opravdu ten nejlepší nápad, který se vám mohl v hlavně zrodit.

Jednak je to namáhavá a časově náročná práce, takže by už na vás nemusela zbýt ani jedna buchta, ale taky se vám to nikdy nepodaří tak, jako odborníkům, takže byste to zanedlouho mohli dělat znova. Mnohem lepší je si na to najmout úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha, která vám ze špinavého koberce udělá prakticky nový.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno