Svým klientům zajišťujeme kompletní servis markýz včetně jejich čištění a nano impregnace. Pro čištění a impregnaci pravidelně využíváme služeb úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. s pobočkami v Praze a v Brně. Služby této firmy jsou velmi výhodné jak po finanční stránce, tak i co se týče jejich kvality. S firmou A SERVIS LIPKA Vám můžeme nabídnout jen ty nejlepší služby od odborníků.

Kompletní servis markýz provádíme jak pro domácnosti, tak například pro restaurace, kavárny a podobně. Převážně ve městech, kde jsou naše služby kvůli znečištěnému ovzduší nejvíce třeba. Poslední akcí konanou 24. 8. byla údržba markýz v kavárně CrossCafe v Plzni.

Pravidelně udržovat markýzy v dobrém stavu je velmi důležité. Převážně v centrech měst, kde podléhají usazování prachu a dalších nečistot, je tato údržba nezbytná.

V opačném případě dochází až k poškození struktury látky, která podléhá opotřebení a městským spadům. Někteří se tento problém snaží řešit přelátkováním markýz. V tom lepším případě ale zjistí, že čištění od firmy A SERVIS LIPKA je stejně účinné, ke všemu výhodnější. Není však moc dobré s čištěním dlouho otálet, oživení velmi zašlých markýz může být už obtížné.

V kavárně CrossCafe se jednalo o čištění markýzy, jejímž cílem bylo zvýraznění bílých nápisů, které už začínaly pomalu, ale jistě šednout. Přelátkování, navíc markýzy se specifickými nápisy, by jistě vyšlo mnohonásobně dráž. Na plochu o velikosti 27 m2 se tedy vrhli pracovníci firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., nano impregnace, čištění markýz Praha.

Nejprve přišlo na řadu, jako obvykle, důkladné odstranění všech nečistot a skvrn. To probíhá metodou ručního mechanického čištění, které je zprostředkováno pomocí ručního kotoučového stroje. Kotoučový stroj však není třeba v případech, kdy jde o čištění markýz bez demontáže, tam je nutné k práci přistupovat citlivě a bez vyvíjení většího tlaku. K dokonalému čištění je používána kvalitní německá chemie od firmy Bösh – Florwash. Tato chemie je určena k odstraňování nadměrných nečistot ze syntetických nebo směsných vláken.  Je tedy vhodná i pro markýzy.

Z koncentrátu chemie Florwash je za pomoci vody vytvořen roztok, který je postřikovačem rovnoměrně nanesen na látku markýzy. Je třeba pouhých 10 minut, aby roztok kvalitně zapůsobil, poté je nutné ho čistou vodou opláchnout. Práci dotáhne do konce vysoce výkonný průmyslový vysavač, který odstraní přebytečnou vlhkost a nečistoty. Důležitá je však také dezinfekce, kterou firma A SERVIS LIPKA určitě neopomíjí. K ní je využíván kvalitní přípravek Sanatop, který je právě k této profesionální likvidaci řas, plísní, mechů a bakterií určen. Celý tento důkladný proces čištění zabral pracovníkům celkově 2 hodiny.

Všemu ale konec ještě není. Svým zákazníkům vždy doporučujeme si markýzy nechat také impregnovat.

lsg-02

Impregnace je velice zásadní krok, pokud nechcete, aby Vaše markýza podléhala zkáze. Tento krok je navíc dlouhodobě účinný, protože naše nano impregnace působí cca 2–3 roky, po které se o svou markýzu nemusíte vůbec starat. Impregmace to udělá za Vás. Ochranný film totiž zůstává také při mnohonásobném zasunutí a vysunutí markýzy.

V kavárně CrossCafe nabídku nano impregnace s radostí využili. Bylo tedy nutné počkat, až markýza pořádně proschne, až poté byla nano impregnace možná. Impregnaci je nutné aplikovat rovnoměrně, například pomocí rozprašovače. Nano impregnace obsahuje silné hydrofobní a olejofobní složky, které umožňují právě zmiňovanou samočisticí funkci. Jde o tzv. lotosový efekt, který vodu se špínou shlukuje do kuliček a poté větrem nebo samospádem odvádí z látky pryč.

Nano impregnaci je možné aplikovat i bez předešlého čištění, doporučuje se ale až po něm nebo na markýzy, které jsou čerstvě nové. Nátěr totiž vytváří ochranný film, který je sice neviditelný, ale pro vodu a agresivní městské spady neproniknutelný. Impregnace tedy umožňuje také nepromokavost textilie. A po aplikaci se už nebudete muset bát, že Vaše markýza je ničena prachem, solemi a chemikáliemi městského prostředí. Přípravek navíc chrání textilii i před UV zářením a proměnlivými teplotami.

Aplikaci nano impregnace mají pracovníci firmy A SERVIS LIPKA v malíku. Za půl hodiny měli hotovo. A s úsměvem. V kavárně CrossCafe se díky profesionálům o svoji markýzu už tedy bát nemusí. Alespoň dalších pár let ne, což jim také ušetří pěknou sumu peněz. Ceny impregnace jsou v tomto ohledu velmi přijatelné. Pokud by se majitel rozhodl markýzu přelátkovat, utratil by až 4x více než samotným čištěním a nano impregnací dohromady. Navíc vzhledem k tomu, že po dobu působení impregnace, což jsou až tři roky, nejsou žádné čištění a dezinfekce nutné. Proto je tato služba téměř k nezaplacení. Spolehlivě ochrání Vaši markýzu i peněženku.

V kavárně CrossCafe byli se službami firmy A SERVIS velmi spokojeni. Markýza krásně prokoukla, barva byla oživená a hlavně nápisy, o které majiteli šlo především, už nebyly zašedlé, ale čistě bílé. A tento vzhled vydrží ještě dlouho. Jako vždy se čištění odborníkům opravdu povedlo.

 

6 KOMENTÁŘE

  • Vážený pane Hanzalíku,

   naše firma Vám dokáže zajistit jak čištění markýz tak rolet i žaluzií.

   S pozdravem
   Barbora Lelková, A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 1. S firmou jsme velmi spokojeni. nechali jsme si u naší kavárny vyčistit markýzu a výsledek je úžasný. Úžasný byl i přístup pracovníku, takže za nás tuhle firmu můžeme jedině doporučit.

  • Vážený pane Valo,

   velice děkujeme za Vaše kladné hodnocení. Jsme rádi, že jste byli s naší prací spokojeni.

   S pozdravem
   Barbora Lelková, A SERVIS LIPKA, s.r.o.

  • Dobrý den pane Soukupe,
   ano, čistíme jak plastové, tak látkové markýzy a určitě není problém. Můžeme jejich čištění zkombinovat s jakoukoli službou.

   S pozdravem
   Barbora Lelková, A SERVIS LIPKA, s.r.o.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno