Zlatý náramek patří ke šperkům, kterým se zdobili národy prvních civilizací, jako je například Egypt. Dávaly na odiv společenské postavení svých nositelů, ale měly i ochranou funkci v podobě amuletů. V dnešní době plní spíše funkci módní, stále si však zachovávají podobu luxusu.

 

Náramky pro muže

Je zřejmé, že muži si na šperky příliš nepotrpí. Pokud se přeci jen budeme bavit o náramcích pro muže, vetšinou jsou v jednoduchém provedení a zároveň musí mít masivnější podobu. Vrstvení několika náramků je spíše doménou žen, proto je pro muže vhodné vybírat pouze jeden širší náramek.

Nejžádanější pánské náramky jsou typy pancr a dvojpancr, které jsou velmi pevné a hodí se ke každodennímu nošení. Jsou tvořeny stejně velkými plochými očky(články), které jsou do sebe propleteny. U dvojpancru jsou tyto očka zdvojená. Podobné jsou typy paragraf a figaro. K nejoriginálnějším patří tzv. stříbrný náramek královský s velmi propracovanou vazbou.

Délky se pohybují cca od 18 cm do 23 cm. To však závisí na typu postavy muže. Jelikož jsou pánské zlaté náramky obvykle masivní, bývají zakončeny karabinou, která náramek spolehlivě zabezpečí proti ztrátě.

 

Náramky pro ženy

V této kategorii už je to s výběrem poněkud složitější. Existuje totiž obrovské množství typů a provedení dámských zlatých náramků. Začněte tím, pro jakou příležitost bude nový náramek určen. Nejrůznější společenské akce a události si žádají luxusní zdobné zlaté náramky. Naopak zlaté náramky pro každý den bývají pevné, celozlaté, řetízkové a bez drahých kamenů.

Náramek z bílého zlata se skvěle hodí k mladším ženám a dívkám, které dávají přednost modernímu a někdy i sportovnějšímu stylu. Náramky ze žlutého zlata, nebo dokonce v kombinaci různobarevného zlata vyhledávají spíše starší ženy, které jsou věrné osvědčené klasice.

Dámské náramky jsou oproti pánským znatelně jemnější a často jsou ukončeny zapínáním typu pérový kroužek, popřípadě karabinou. S délkou je to podobné jako u náramků pro muže. Záleží zda je žena štíhlá, nebo plnějších tvarů. Délky k dostání jsou již od 17 cm až do 23 cm. Výborné jsou náramky s prodlužovacími řetízky, u kterých se dá nastavit variabilní délka.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno