Proti únavě můžeme bojovat různými zbraněmi, vhodné je vsadit na přírodní prostředky a jídelníček doplnit o ty správné potraviny. Ty dokážou našemu tělu pomoci cítit se lépe a posílit imunitu. Detoxikační kůry mohou vyvolat dojem krátkodobého zlepšení, lépe ale uděláte, když se necháte inspirovat moudry našch babiček, které věřily přírodě a mnoho potravin používaly pro jejich účinky, jako třeba lněný olej. Dokáže zlepšit trávení, ochránit organismus před rozvojem cukrovky, snížit krevní tlak i stimulovat imunitní systém. Obsahuje lignan, látku, která má příznivé účinky na různé hormony a působí antibakteriálně i antivirově, navíc je bohatý na omega mastné kyseliny.

V posledních letech jsme o lněném oleji moc neslyšeli, jakoby upadl v zapomnění nebo ustoupil módě exotických tuků, ale vrací se do našich kuchyní a učíme se ho znovu používat. Nejen, že má prokazatelný vliv na naše zdraví, ale je především velmi chutný. Lněný olej se nehodí pro tepelnou úpravu, na smažení nebo zahřívání, za to je skvělý pro studenou kuchyni. Vynikající je do zeleninových salátů, na dochucení rýže nebo můžete jednu lžičku přidat třeba do oblíbených smoothies. Zkuste v kuchyni experimentovat a využít ochucený lněný olej s kmínem, chilli nebo česnekem, objevíte naprosto nové chutě tradičních pokrmů.

Právě ochucené oleje posunou vaše jídla na vyšší level. Například olivový olej s různými příchutěmi ozvláštní zeleninový salát nebo maso připravené pro grilování. Velký výběr různých ochucených olejů najdete na www.puritas.cz. Nebojte se zkoušet, objevovat a kombinovat, kromě zábavy a nových zkušeností můžete objevit i úplně nové chutě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno