S každou generací přicházejí a zároveň odcházejí nejrůznější architektonické i designerské aspekty interiérového konceptu. Kdo by si nepamatoval na klasické papírové tapety nebo ozdobný malířský váleček, který dokázal jedním tahem vykouzlit doslova umělecké dílo na jakékoliv stěně? Tapety se staly na dlouhé roky tichým nájemníkem ve skrytu našich duší. Nespaly, jen vyčkávaly na svou příležitost opětovně ovládnout trh a ta doba právě nastává. Už jste slyšeli o horké novince zvané tekuté tapety? Možná si podmaní právě vás.

 

Tekuté tapety i do vašeho interiéru

Tekuté tapety se vyrábějí s celulózy, bavlny a hedvábí. Dokonce se v nich nenechá zejí žádná chemická ředidla, takže jsou velmi šetrné jak k životnímu prostředí, tak i k vám. Hlavní předností těchto moderních tapet jsou jejich antistatické vlastnosti – neblednou na slunci a zůstávají dlouho jako nové.

Životnost tekutých tapet je stanovena na 20 let, což je o mnoho více než tradiční malířský nátěr, který je potřeba po několika letech oživit. A tím to nekončí. Tekuté tapety příznivě ovlivní výdaje za energii, jelikož obsažená bavlna dokáže pojmout teplo a tím ušetřit vzniklé ztráty.

 

Aplikace tekutých tapet

Hlavní rozdíl od klasické fototapety nebo lepící tapety je v tom, že tekutá tapeta se nanáší podobně jako keraštuk. Pokud tedy máte zkušenosti se zednickou prací, bude pro vás aplikace tekuté tapety hračkou.

Veškeré rohy a zakončení stěn se nanášejí od konce směrem do prostoru stěn. Na větší nerovnosti postačí i dlaň. Ihned jak s prací skončíte, otevřete okno a postavte do místnosti ventilátor. Tapeta je samozřejmě omyvatelná, dá se čistit i na sucho štětcem nebo vysavačem s kartáčovým nástavcem.

 

Pokud vás zajímají i další informace o tekutých tapetách, navštivte internetové stránky prodejce na adrese http://fototapeta.cz/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno