Často se nám v zimě vytvářela plíseň na kuchyňské obvodové zdi. Pokaždé jsem na to vzala savo, zastříkala a byl na nějakou dobu klid, když se plíseň objevila znovu, proces jsem opakovala. Jenomže nedávno jsem četla článek o tom, jak je savo a podobné prostředky toxické a že si jejich častým používáním zaděláváme na problémy. Začala jsem uvažovat nad tím, co je pro mě vlastně škodlivější, jestli výskyt plísní nebo sava. A potom jsem se dozvěděla, že to savo vlastně ani tak moc plísně nelikviduje, spíše jenom zažene jejich viditelné projevy, plísně ale ve zdech zůstávají dál.

To mě přimělo zapátrat po nějakém řešení. Rady jak obouchat zdi, podřezat dům a udělat zateplení pro mě, samotnou ženu v bytě, zněly jako nějaké fantasy pojmy. Samozřejmě jsem chápala, o co jde, ale neuměla jsem si představit, že bych se do toho skutečně pustila vlastníma rukama. Ale našla jsem informaci o tom, že A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísní Praha, nabízí protiplísňový nátěr, který zamezí vlhkosti, a tím vás zbaví plísní alespoň na 6 let.

To bylo něco pro mě. Vyřešit plísně tak, že už nebudu inhalovat jedovaté postřiky, ani nebudu muset zasáhnout vlastními silami. Do firmy jsem zavolala a domluvila si odstranění plísně na nejbližší termín. Protože jsem měla plíseň vrostlou do zdi víc, než jsem si myslela, bylo nutné při jejím odstraňování zajet hloub do nátěru na zdi a ten se poškodil. To ale nevadilo, protože zaměstnanci firmy přijeli další den, aby mi stěnu sjednotili malbou. Po jejím zaschnutí se už konečně mohlo přistoupit k nanášení protiplísňového LSG nátěru.

S veškerou prací A SERVISU jsem byla naprosto spokojená, nátěr zatím funguje bez problému, plíseň jsem doma neviděla pěkně dlouho.

 

Máte rádi ovesné vločky? Vyzkoušejte tyto ovesné sušenky

Jsou výborné jen tak na chuť nebo i na svačinu nebo na snídani. Jsou snadné, dodají potřebnou energii a chutnají báječně. Na tyto vynikající sušenky budete potřebovat 80g jemných ovesných vloček, 65g hladké nebo polohrubé mouky, 65g másla, 30g třtinového cukru, 20g kokosu (strouhaný či lupínky), 2 lžíce medu nebo jiného sladidla, ½ lžičky jedlé sody a 2 lžíce horké vody.

V míse nejprve smícháme sypké ingredience, takže vločky, kokos, cukr a mouku. Máslo rozpustíme, a poté do něj přimícháme med či jiné tekuté sladidlo. Oslazené máslo přilijeme k suchým přísadám a nakonec přidáme jedlou sodu rozmíchanou v uvedeném množství horké vody.

 

45398339 - close-up of vacuum cleaner on wet rug

Nyní vše důkladně promícháme, nejlépe to jde při použití rukou. Troubu předehřejeme na 160°C a plech vyložíme pečícím papírem. Tvarujeme středně velké placičky a pečeme asi 10-12 minut. Tyto sušenky jsou opravdu hnedka hotové, zabere to minimum času, tudíž se nevyplatí je kupovat v obchodě a je lepší si je udělat doma. Už také proto, že přesně takovéhle sušenky v obchodě nenajdete. Ale co je lepší neřešit po domácku a obrátit se na odborníky je čištění koberců. Protože domácím čištěním byste si také mohli koberec zničit. Proto je rozumnější obrátit se na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 10,  která pomocí nejmodernější technologie dokáže vyčistit i takový koberec, o kterém jste přesvědčeni, že už vyčistit nepůjde. Proto pokud potřebujete vyčistit, neváhejte a kontaktujte je, protože je to určitě lepší varianta, než se do toho pouštět na vlastní pěst.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno