Přestaňte kroužit prstem po mapě a udělejte zásadní rozhodnutí. Jak by se vám líbilo, kdybyste letošní dovolenou strávila v zemi, která nabízí unikátní kombinaci nádherné přírody, nevšední kultury, dech beroucí historie a velmi přátelských obyvatel?

Nebudeme vás dlouho napínat, vyrazíte směrem na sever a bude se vám tam líbit. Švédsko patří k nejpozoruhodnějším zemím světa a stoprocentně si z něj odvezete domů spoustu nezapomenutelných zážitků.

Většina lidí si pod pojmem Švédsko představí pouze známý nábytkový řetězec IKEA, spolehlivé vozy značky Volvo a možná i chutné masové kuličky. Severská země však cestovatele láká na mnohem více. Hluboké lesy, krajiny poseté jezery a dlouhé treky jsou jen pomyslnou špičkou ledovce.

Z dovolené ve Skandinávii se domů vrátí zklamaný jen málokdo. Většina turistů si naopak brzy rezervuje další trajekt do Švédská. Je téměř nemožné se ho nabažit.

Švédsko se pravidelně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších zemí světa. Trajektem do Skandinávie míří milovníci divoké přírody, ale také příznivci moderního životního stylu. Perfektním příkladem kontrastu s všudypřítomnými zelenými lesy je vyspělý Stockholm. A co se týče místních, ačkoliv na první dojem působí poněkud uzavřeně, ve skutečnosti jsou naprosto senzační. Vlídné jednání a ochota jsou ve Švédsku na denním pořádku. Aby ne, vždyť jde o jedny z nejspokojenějších obyvatel na světě.

Rezervaci trajektu byste měli učinit také v případě, že vás zajímá historie. Pamětihodností a odkazů na obávané Vikingy je v celém Švédsku víc než dost. Muzea, skanzeny expozice vás doslova pohltí a dají vám poznat nefalšovanou severskou atmosféru.

A našel by se ještě jeden pádný důvod, proč protentokrát vyrazit na sever. Pokud si s oblibou smlsnete na čerstvých rybách a mořských plodech, ve Švédsku si jich užijete až až.

1 komentář

  1. Berete si do přírody na vycházky také jako správní ekologové filtrační konvice a nebo jste zvyklí na ty PET nesmysly? Já jsem se v poslední době naučila chodit opravdu s minimem obalového materiálu do přírody a je to za mě mnohem lepší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno