Každá hospodyňka přes plot pro pírko skočí. Toto pořekadlo, jež známe z povinné četby, se zdálo být v moderní době přežitkem, ale dnes, kdy se mnoho lidí vrací k přírodě, žije zdravě, stará se více o sebe a okolí kolem sebe, třídí odpad, všímá si přírodních zákonitostí, začíná opět nabývat na účinnosti. A tak se i mladé dívky, natož zralé ženy či dámy v letech, vracejí ke způsobu života, který byl blízký starším generacím.

 

Oprašte šicí stroje a pusťte se do domácí výroby

Výroba domácích zavařenin, pěstování bylinek, používání přírodních materiálů jsou stále více a více obvyklejší v mnoha domácnostech. Své slovo dostávají i dávno zapomenutí, zaprášení pomocníci, mezi které patří například šicí stroje. Hodně dívek i žen si uvědomilo, že vlastnoruční ušití domácích textilií z vybraných látek je levnější, ale i daleko estetičtější než nákup produktů z obchodů. Jednoduchou matematikou si lze vypočítat, kolik stojí doma ušitá prostěradla, cíchy, ubrusy, závěsy, utěrky v poměru k těm kupovaným.

 

Textilie do domácnosti, hračky a módní oblečení zvládne ušít i méně zručná švadlenka

Zručné švadlenky se pouštějí do složitějších výrobků, jež zdobí jejich šatníky i šatny dalších členů domácnosti. Rovněž ručně vyrobené hračky z látky potěší. Kapsáře do kuchyně i na dokumenty, pytlíčky na bylinky nebo drobnosti do domácnosti jsou dalšími z nápadů, které lze s pomocí šicích strojů, textilií a nití proměnit v realitu. Vedle šicích strojů přicházejí na řadu i overlocky, jež jsou nápomocny při začišťování švů u pletenin a strečových materiálů. Proto se začínající i pokročilé švadlenky můžou směle pustit do výroby strečových šatů, sukní, ale i tepláků a mikin. Určitě ve svém okolí nebo na internetu naleznete prodejnu s látkami, jež s vaší pomocí získají nové, moderní střihy a tvary. Probuďte svou fantazii a pusťte se směle do šití. I přes možné počáteční nezdary budou výsledky určitě perfektní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno