Statistika nuda je, říká se ve známé písničce, nicméně občas se lze dostat i ke statistikám velmi zajímavým a podnětným. My jsme pro vás zjišťovali, jaká jsou statisticky nejoblíbenější plemena psů v České republice. Vybrali jsme tři ty NEJ, které vám chceme představit. Najdete mezi nimi to své?

 

Německý ovčák

Převážně služební a hlídací plemeno, které ale můžeme potkat i na mnoha zahradách rodinných domů. Patří mezi tradiční plemena psů, se kterým mají čeští chovatelé velké množství zkušeností. Původně byl používán jako ovčácký pes v německé provenience, dnes se masivně rozšířil do celého světa.

Jde o velmi inteligentního, poslušného, ostražitého a učenlivé psa, který při správné výchově dokonale zapadne do každé rodiny. Není přirozeně agresivní, leda by k tomu byl veden majitelem. Jeho typickým povahovým rysem je výrazná obliba jednoho člena rodiny, se kterým potřebují být neustále v kontaktu.

 

Labradorský retrívr

I druhé nejoblíbenější psí plemeno na našich zahradách a bytech patří mezi tzv. velké psy. Labradorský retrívr má milou a velmi přátelskou povahu (proto ho tak často můžeme vidět v reklamách na psí produkty) a často se používá jako pes slepecký nebo terapeutický. Mají rádi lidskou společnost a dobře se hodí k dětem.

 

Yorkshirský teriér

Trojici nejoblíbenějších psů u nás uzavírá psí trpaslík původem ze Anglie. Původně byl yorkshirský teriér používán pro lov krys, dnes jde spíše o vyloženě panelákového psíka s malými nároky na prostor, který ovšem donutí svého majitele k dlouhým procházkám a nejrůznějším aktivitám. Je přátelský a nebojácný, proto tak rád štěká na jiné psy.

Ať už jste tu svého favorita našli nebo ne, určitě navštivte e-shop s chovatelskými potřebami Můjmazlík.cz s opravdu bohatou nabídkou krmiv (i kompletně bezobilných), hraček, výcvikových i vodicích pomůcek a dalšího nezbytného sortimentu, bez kterého si svůj život správný pejskař nedovede představit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno