Na trhu s kosmetikou a doplňky stravy se kolagen objevuje v mnoha podobách a je těžké se v něm orientovat.

Nejznámější je hydrolyzovaný kolagen živočišného původu (hovězí, vepřový, drůbeží, mořský a rybí) s neuspořádanými a „rozlámanými“ částicemi kolagenních bílkovin. Vyrábí se z poměrně levných odpadních surovin (např. šlachy, kosti, chrupavky, kůže, žábry šupiny, ploutve).

Nehydrolyzovaný, nativní, živý, biologicky aktivní kolagen s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem vznikl po 14 letém výzkumu.

Jedná se o 100 % čistý, přírodní hydrát rybího kolagenu třetího řádu, zachovávající neporušenou skladbu aminokyselin trojité šroubovice. Vyrábí se speciální technologií Inventia® – Triple Helix Formula – extrakcí čistého, přírodního kolagenu do vodného roztoku hydrátu. Ten je přirozený pouze pro živé organismy. Obsahuje celé molekuly ve formě tropokolagenu – trojitého helixu–superspirály, která dlouhodobě zachovává svoji biologickou aktivitu.

 

Jak se vyrábí živý kolagen

Základní surovinou jsou kůže tolstolobiků (sladkovodních ryb) chovaných v přísně kontrolovaných ekologických chovných rybnících. To je zárukou absence těžkých kovů, která je v souvislosti s rybími produkty v poslední době tak často diskutována.

Zárukou bohaté proteinové a tenké lipidové vrstvy kůže nezbytné pro nejvyšší kvalitu čistého kolagenu, je i speciální vegetariánská strava.

Každá kůže je ručně očištěna skleněnými nástroji a zbavena naprosto všech šupin, ploutví a nečistot. Poté je nařezána na úzké proužky, které se třídí podle pigmentace. Právě zabarvení kůže (světlá, tmavší, nejtmavší) a počet filtrací, určuje typ a cenu čistého kolagenového gelu. Následuje další namáhavá ruční práce – seškrabávání lipidových vrstev kůže, v níž rybí fibroblasty produkují kolagen. Získání pouhé suroviny potřebné k výrobě vysoce kvalitního kolagenu je náročné, přesto velmi důležité.

V nabídce je živý, kolagenový gel ve třech alternativách FACE na obličej, BODY na tělo a HAIR&NAILS na vlasy a nehty.

4

Kvalitu dokládají certifikáty:

ISO 9001:2008  Bezpečnost kvality

ISO 22716:2007 Správná výrobní praxe GMP

ISO 22000:2005  Bezpečnost potravin.

5

 

Čistý kolagenový gel s klinicky ověřenými účinky patří do skupiny výjimečných kosmeceutik, které přispívají k výraznému omlazení a regeneraci pokožky. Je určený jak pro nadstandardní domácí péči, tak i k profesionálnímu ošetření v kosmetických salónech, klinikách plastické chirurgie, estetické medicíny a dermatologických centrech. Čistý, 100 % Přírodní kolagen Inventia® je biologicky aktivní, hypoalergenní, dermatologicky testovaný, neobsahuje parabeny ani jiné konzervanty, je vhodný i pro alergiky.

„ Živý kolagen se právem dostává do popředí zájmu předních odborníků. Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já…“, říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

 

Aktivní kloubní výživa

V lyofilizované podobě tvoří živý kolagen základní a mimořádně účinnou látku doplňků stravy řady INVITA.

6

INVITA SKIN BEAUTY  –  pro udržení krásné a pevné pokožky, pojivových tkání, pružného těla a zdravých vlasů a nehtů. Obsahuje čistý lyofilizovaný hydrát kolagenu třetího řádu, výtažky z mořských řas a přírodní, biologicky aktivní vitamín E.

INVITA ACTIVE  – aktivní vnitřní výživa pro klouby, vazy a šlachy. Vysoký podíl kolagenu typu 2 je obohacený o žraločí chrupavku, chondroitin, glukosamin, kyselinu boswellovou a  kyselinu hyaluronovou – biologicky aktivní látky, které jsou přítomné v kloubní chrupavce i součástí kloubní synoviální tekutiny. Díky své unikátní formě takto dodaný kolagen stimuluje tvorbu vlastního kolagenu.

„Živý kolagen doporučuji všem, kteří si chtějí zachovat Zdraví, Krásu a Vitalitu do pozdního věku …“ Eva Sojková   zakladatelka Wellness klubu NEZESTÁRNI.CZ

 

E-shop | maloobchod | velkoobchod www.nezestarni.cz   +420 775 973 379

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno