Svítidlo umístěné uprostřed místnosti je stále důležitým bodem světelné pohody v domácnosti, velký důraz je ale kladen i na jeho estetickou stránku. Středový lustr se tak snadno může stát jednou z dominant interiéru. IN je například osvětlení ze série Brilliance, které v sobě kombinuje skleněný design inspirovaný dobou dávno minulou i moderní funkční prvky.

Další osvětlení místností je třeba podřídit zamýšlenému účelu. Pro lidské oči je nejpříjemnější teplé bílé světlo, které vytvářejí klasické wolframové žárovky. Pro tvůrčí činnosti včetně přípravy světla se ale lépe hodí přirozená barva denního světla, takže pokud potřebujete osvětlit vyšívací koutek nebo malířský stojan volte co nejlepší imitaci přirozeného světla.

vystrizek

Správné osvětlení umí příznivě ovlivnit i atmosféru v místnosti. Může vám dodat dostatek energie pro aktivní odpočinek i navodit tlumenou atmosféru vhodnou pro odpočinek. Vestavná svítidla mohou stylově zvýraznit vybrané výklenky nebo předměty v nich a zbytek místnosti ponořit do tajemného měkkého stínu. Dobře vám poslouží, když si potřebujete při své oblíbené hudbě vychutnat sklenku dobrého vína, ale uplatní se i při sledování televize. Vždy totiž platí, že zároveň s televizní obrazovkou by se mělo rozsvítit i jedno slabé světlo umístěné buď za ní nebo blízko ní.

dsc_0494

Svítidla by měla být pokud možno namířena tak, aby neosvětlovala přímo střed místnosti ale spíše se odrážela od okolních stěn a stropu a dodávala tak do místnosti rozvrstvené příjemně měkké světlo, které je pro naše oči i psychiku mnohem přirozenější.

Navrhnout funkční a efektivní nepřímé osvětlení je ale často poměrně obtížný úkol. Pokud svým schopnostem tak úplně nevěříte, nechte si bezplatně poradit od odborníků. Na stránkách www.osvetleni-daylight.cz vám vytvoří zdarma profesionální návrhy osvětlení přímo na míru.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno