Prvním krokem k funkční zahrádce je příprava osiva, sazenic, nářadí a zahradního nábytku. Právě teď je správný čas vypracovat komplexní plán, jak za dva tři měsíce zkrášlit své okolí podle svých představ a přírodě pomoci. Jednou z možností, jak si své okolí udělat hezké, je využít takzvané balkonovky, se kterými je spojená výzdoba oken, teras, balkonů a lodžií pomocí letniček v truhlících. Toto řešení je sázkou na jistotu pro celou sezónu. Největší parádu udělají převislé koberce pelargonií, stejně jako petunie, surfinie, bakopy nebo million bells. Zárukou úspěchu v podobě romantických scenérií a nezapomenutelných pohledů na květinové girlandy jsou dobře zvolené nádoby pro kořenové systémy.

Jen ta rostlina může být zdravá, která má vhodně ošetřen a umístěn kořen, odpovídající bal, vhodnou zeminu, zálivku a zajištěný odtok vody. Na tuto skutečnost se často zapomíná a v důsledku se vlivem tepla a vlhka kořeny rostlin paří a uhnívají. Ideální podmínky pro všechny druhy balkonovek zajistí dřevěné květinové truhlíky z www.vladeko.cz. Vysoké nároky na praktičnost a estetičnost splňují jednoduché truhlíky parapetové nebo asymetrické pro netypické prostory. Velmi oblíbené jsou masivní truhlíkové kontejnery, určené do zahrad a na terasy z prken nebo kulatiny. Velkou výhodou je jejich impregnace, která zabrání působení škůdců, hnilob, plísní a vlhkosti. Díky tomu je možné je ve venkovních prostorech používat celoročně.

Pro svou dekorační schopnost jsou velmi oblíbené truhlíky palisádové, které díky nepřehlédnutelné robustnosti vévodí rustikálními stylu. Truhlík je možné natřít libovolnou barvou a proměnit tak tón přírodního smrku či borovice v exotický eben nebo lehce zaexperimentovat se zlatavou, stříbrnou, pudrovou či kovovou imitaci nádobového kvádru. Tam, kde dřevo nenadchne kvůli nutnosti občasné údržby, vstupují na scénu květináče z betonu. Nezničitelné, kapacitně velkoobjemové, bezúdržbové a těžké květináče pomohou zkrášlit okolí vašeho domova tam, kde se dřevo z mnoha důvodů umístit nedá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno