Poslední dny jsou jako na houpačce. V jednom týdnu nás sužují mrazy hluboko pod stupněm mrazu, zatímco v týdnu druhém se těšíme vyšším teplotám, sluníčku a nejraději bychom oblékali jarní svršky. Neunáhleme se, zima ani zdaleka neskončila. V prvé řadě bychom stále měli myslet na teplé oblečení, v řadě druhé bychom neměli podcenit podporu imunitního systému v závěru zimy, kdy již tělo nemá příliš sil, které načerpalo v průběhu léta.

Podpora imunitního systému s chutí

Ptáte se, jakou cestou nejlépe podpořit imunitní systém? Dbejte na pravidelný pohyb, dostatek spánku, nezapomínejte však ani na zdravou a vyváženou stravu, kterou je možné doplnit o různé doplňky stravy. Pokud jste příznivci přírodních suplementů, pak bychom vám rádi doporučili zařadit do svého jídelníčku Yuzu.

Co je to Yuzu

Ne příliš známý citrus, vyskytující se v Japonsku, Číně a také Severní Koreji, kde jsou podmínky na jeho pěstování příznivé, nazýváme Yuzu. Tento citrus, který byste si vzhledem mohli snadno zaměnit za citron nebo pomeranč, má sladce nahořklou chuť, kterou je možné přirovnat ke kombinaci chutí grepu a mandarinky.

Kde jej najít

Abychom si mohli dopřát vysokou dávku Yuzu a tím i vitaminu C, vytvořili jsme pro vás Zdravý Yuzu Tea, který obsahuje 45 % čerstvých plodů Yuzu s 395 mg vitaminu C na 100 g a navíc jej obohatili o med. Díky tomuto čaji, který je možné připravovat horký v zimě a studený v létě, získáte a 3x vitaminu C, než kdybyste konzumovali citron.

Díky vysoké oblibě Zdravého Yuzu Tea mohl vzniknout také Zdravý Yuzu Ginger Tea, který je dále obohacen o vzácný kořen zázvoru, který je bohatý na antioxidanty a vitaminy, díky kterým napomáhá tělu zbavovat se různých neduhů.

Yuzu Tea můžete využít nejen pro přípravu nápoje, ale také na dochucení ovesných kaší, lívanců nebo smoothie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno