Pouštíte se právě do tvorby okrasné zahrady? Kromě tvarovaných stromů může být originálním prvkem jedinečný solitérní kámen. Zjistěte, proč se pro něj rozhodnout a kde v zahradě se bude nejvíce vyjímat.

Proč se rozhodnout pro solitérní kámen

Okrasné kameny do zahrady v sobě spojují hned několik výhod. Předně se jedná o skutečnost, že narozdíl od okrasných stromů budou vypadat skvěle v průběhu každého ročního období. Vzhled kamene má za úkol vyzařovat klid a vyrovnanost a možná tedy takové pocity budete zažívat pokaždé, když se na něj zadíváte.

Svou zahradu přitom můžete doplnit solitérním kamenem pocházejícím z volné přírody. K dostání však bývají i varianty vytažené z moře nebo z jeskyně. S každým takovým kamenem se pojí jeho dlouholetý příběh a pokud na to věříte, dokáže vám předat potřebnou energii.

Solitérní kámen se bude hodit do zahrady nebo interiéru

Pokud o pořízení solitérního kamene přemýšlíte, čeká vás rozhodnutí o tom, kam jej umístíte. Vsadit můžete nejen na zahradu jako takovou, ale i prostranství na terase. Skvěle se bude vyjímat také u bazénu či zahradního jezírka, kde si můžete pohrát s jeho zrcadlením ve vodní hladině.

Solitérní kámen může být také skvělým společníkem v případě skupinové výsadby tvarovaných stromů, bonsají či okrasných trav. Při hledání ideálního stanoviště si můžete pohrát také s kombinací světla a stínu. Vyjímat se bude nejen na upraveném trávníku, ale i štěrkovišti.

A zahradou to končit nemusí. Okrasné kameny lze totiž umístit také do interiéru, například do vstupní haly nebo obývacího pokoje. V takovém případě je na místě vybírat spíše z menších a více opracovaných variant. Takové kameny dokáží vašemu interiéru dodat jedinečné přírodní kouzlo a nezaměnitelný design.

Více informací ze světa okrasných zahrad najdete na www.okrasne-stromy.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno