Léto. Slunce. Voda. Čas dovolených a mnoha zážitků. Zatímco my jsme si užívali nicnedělání a čas strávený s přáteli a rodinou, naše vlasy trpěli. Šok, jakému jsme je vystavili, se nyní po skončení dlouhých letních dní naplno projevil ve formě suchých, namáhaných pramenů bez lesku a vitality. Je proto třeba vdechnout jim trocha života. Co tedy dělat? Pokud máš i ty zničené a suché vlasy po létě , tak si přečti pár triků jak pomoci své koruně krásy.

1. Hloubková péče

Běžná péče při namáhaných vlasech už nestačí. Právě nastal vhodný čas pro různé výživné masky a zábaly. Ať už kupované nebo domácí, trik tkví v délce působení na vlasech. Neboj se ponechat masku na vlasech  i celou noc, následně je umyj jemným šamponem a můžeš se těšit z krásně vyživených pramenů. Velmi účinné jsou i různé přírodní oleje, zvláště se na suché vlasy doporučuje olivový, arganový, avokádový, ale i multifunkční kokosový či mandlový olej.

2. Absence fénu a žehličky

Ačkoliv je to těžké, zkus se alespoň na čas zbavit užívání horkého vzduchu na tvé již tak vysušené vlasy. Nejlepší co můžeš udělat pro jejich zdraví je nechat je přirozeně uschnout na vzduchu. Mnohé z nás alespoň občas bereme do rukou žehličku pro dosažení dokonale rovného účesu. Co však raději vyzkoušet i celebritami tak milovaný megatrend přirozeně vlnitých vlasů, které si snadno vytvoříš i sama pomocí klasického copu?

3. Život barveným vlasům

Slunce a chlorová voda jsou neúprosní vůči barveným vlasům. Výsledkem je vybledlá barva bez lesku. Oslabené vlasy však není radno hned atakovat dalším invazivním zásahem pomocí pernamentní barvy na vlasy. Pokud barvit, tak raději sáhni po méně škodlivých tónovacích přípravcích. Následně použij šampony a kondicionéry pro barvené vlasy, které chrání a prodlužují výsledek barvení.

4. Výživa zevnitř

Pro krásné vlasy je důležitá nejen péči zvenčí, ale i zevnitř. Je to tak jednoduché. Stačí doplnit do jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny a minerální látky jako ořechy, ryby a různá semínka. Také můžeš sáhnout po výživových doplňcích ve formě tablet, a to po vitamínech skupiny B, C a E.

Co léto napáchalo na tvých vlasech můžeš dodržením těchto jednoduchých pravidel snadno napravit a zanedlouho se na tebe budou ze zrcadla usmívat krásně lesklé a zdravé prameny vlasů.

1 komentář

  1. Jo, to je přesně ono… já svoje vlasy po jednom takovém létě ostříhala a už nikdy víc. Takový práce co s tím bylo!!! No šílený… zkusila jsem používat vlasovou kosmetiku Aloxxi a nemůžu si jí vynachválit 😉 Tady je jejich eshop, tak snad pomůže i vám: http://eshop.aloxxi.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno