Nezáleží na tom, jestli jste zrovna bláznivě zamilovaní, žijete v dlouhodobém vztahu nebo jste už soužití s partnerem zpečetili svatbou, domem na hypotéku a výchovou dětí. Tipy na to, jak utužit vzájemné pouto nezapomenutelnými zážitky, se hodí vždy, nehledě na to, v jaké fázi se právě nacházíte.
Máloco vydá za větší romantiku než brázdit nebe v horkovzdušném balonu. V dnešní době využíváme služeb těch nejmodernějších a technicky nejpropracovanějších dopravních prostředků a žijeme prakticky neustále obklopeni ruchem a smogem. V kontrastu k tomu je tu poklidná vzduchoplavba vysoko nad korunami stromů, kde všudypřítomný rajský klid naruší pouze občasný zvuk hořáku. Tento nejstarší druh letectví je dokonce statisticky nejbezpečnější způsob přemisťování vůbec. Tíži pozemského bytí a všechny starosti můžete nechat na zemi a doslova a do písmene se nad ně povznést. Partnerské pouto posílíte společným nevšedním prožitkem, který se vám vryje do paměti a na který budete ještě dlouho vzpomínat.
Vyhlídkový let balonem často nabízejí zážitkové firmy se sloganem, abyste svým blízkým darovali nezapomenutelné chvíle. Ovšem dnes už se dávno nejedná pouze o originální dárek pro druhé. Můžete ho věnovat sami sobě nebo si ho dopřát společně s partnerem k různým příležitostem – narozeniny, svátek, Vánoce, výročí… Nemusíte mít ani konkrétní záminku. Vzduchoplavba se hodí i v případě, že přemýšlíte, jak po letech žití bok po boku znovu zažehnout jiskru a vybočit ze zajetého všednodenního rytmu, který určují termíny pro placení složenek a časy, kdy je třeba vyzvednout děti z kroužků.
„Let balonem je radost, zážitek plný romantiky, mimořádného klidu a ticha. Je to jedinečná příležitost, jak všechno, co vás tíží, nechat při zemi, zatímco se sami vznesete do oblak,“ líčí Jan Smrčka, česká balonářská legenda provozující Balony.cz, tradičního poskytovatele vyhlídkových letů od roku 1990. On sám dokonce stál u zrodu českého balonářství na počátku 80. let. Během nebeského brázdění se navíc nemusíte bát, že budete u hrany koše svádět boj o nejlepší místo s výhledem do širé krajiny. „Výhodou našich balonů je, že jsou uspořádány do jednotlivých oddílů po třech osobách maximálně. Pasažéři tak mohou mít nikým nerušené soukromí a tento jedinečný zážitek bezprostředně sdílet v užším kruhu,“ doplňuje Smrčka. Na otázku, zda během letu můžete pořizovat fotografie a videozáznamy, Jan Smrčka se smíchem odpovídá: „Musíte!“
Kromě toho, že si vyčistíte hlavu od starostí a získáte jedinečný zážitek, také budete mít možnost prozkoumat známou krajinu z nové perspektivy. Dívat se na svět shůry, to je výsada, kterou se může od přírody pyšnit pouze ptactvo. Vyhlídkový let horkovzdušným balonem trvá zhruba hodinu a urazí se během něj kolem 15 až 20 km. Musí k němu být vhodné letové podmínky, tedy dobrá dohlednost a jasné počasí. Naopak nesmí být déšť, mlha a silný vítr. Až se vrátíte v bezpečí zpátky na zem, čeká na vás milé překvapení v podobě křtu prvoletce. Na oslavu bezpečného přistání z nebeských výšin dokonce kromě křestního listu získáte i „šlechtické“ jméno a titul, a to podle místa přistání, abyste měli na vaši první vzduchoplavbu hezkou vzpomínku.