Také musíte v současné situaci způsobené pandemií nového koronaviru pracovat z domu? A ještě k tomu s dětmi? Při takovémto režimu je někdy velmi náročné ukradnout si aspoň pár minutek jen tak pro sebe na odpočinek či pohyb.

Při práci z domu se mohou postupně objevit bolesti hlavy a zad, zhoršení zraku, snížení fyzické výkonnosti, přibírání na váze, demotivace nebo dokonce deprese či pocity vyhoření. Možná už i vy na svém těle a psychice pozorujete neblahý vliv celé této situace. Pokud je to tak, zkuste se tomu postavit čelem.

Neseďte u počítače několik hodin v kuse

Při práci z domu u počítače člověk někdy zcela přestane vnímat čas. Už ani na oběd nemusíte chodit, maximálně k lednice a zpět k počítači. Pokud máte děti, je to paradoxně trochu jednodušší. Vaši potomci vás sice donutí vstávat docela často, ale zase trpí vaše soustředění.

Pokud však nechcete, aby vaše tělo strádalo, zkuste si v tom udělat pořádek, pomohou vám s tím i dobře nastavené notifikace v mobilu.

  • Udělejte si krátkou 10-15 minut přestávku přibližně jednou za hodinu
  • Pořádně se protáhněte. Ruce dejte do výšky. Hned se vám bude lépe dýchat
  • Napijte se čisté vody. Může být i neslazený bylinkový čaj.
  • Nekoukejte během přestávky do mobilu či tabletu. Naopak, oči si pořádně procvičte. řadu zajímavých cviků najdete přímo na YouTube.

Pořiďte si domácí fitness přístroje

Najít si čas na pohyb je v domácím prostředí opravdu dost těžké. Pokud se ještě k tomu musíte věnovat dětem, může to být nadlidský úkol. Pomoci vám s tím mohou různě fitness přístroje, jako jsou rotopedy, běžecké pásy či eliptické trenažery. I po krátkém cvičení se hned budete cítit lépe, hlavně po psychické stránce.

Rotoped je pro domácí cvičení skvělou volbou. Na prokrvení těla vám stačí pár minut cvičení. Zdroj: Bigstockphoto.com

V dnešní době už máte možnost vybrat si mnohem komplexnější a kvalitnější fitness přístroje než v minulosti. Nezaberou moc místa a po skončení cvičení je složíte a umístíte třeba pod gauč, postel či opřete někam o stěnu. Díky nastavitelným výškám a rychlostem vám možná pomohou zabavit na pár minut i děti.

Jezte a pijte pravidelně

Především ženy mají tendenci naprosto se v jídle zanedbávat. Naservírují jídlo dětem a sami pak dojídají zbytky, nebo si dobíjejí energii čokoládou. To ale není dobrá cesta.

Základem je jíst pravidelně, klidně i několikrát denně, například každé 3 hodiny, ale v menších porcích. Důležité je ovoce a zelenina. Poslední porci jídla si dejte cca dvě hodiny před spaním, aby tělo stihlo začít s trávením a tuky se pak neukládaly do vašeho těla. Důležité také je omezit alkohol. Sice nám pomůže se večer trochu uvolnit, ale pomáhá nám také nabírat na váze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno