Chcete každý den vstávat s úsměvem a mít od rána dobrou náladu? Zkuste si denně naplánovat malé rituály, které potěší vaši duši a rozmazlí vaše tělo. Najděte způsob, jak si zpříjemnit den, a to v jakékoliv době. Inspirujte se tipy, jak si udělat domácí pohodu.

Ranní rituály

Začněte své ráno chutnou a bohatou snídaní, nezapomeňte na čerstvou kávu nebo oblíbený Matcha čaj, který vám dodá energii na celý zbytek dne. Dopřejte si ráno alespoň 10 minut rozcvičky nebo jógový Pozdrav slunci, a to klidně ještě před snídaní.

Posezení s rodinou

Pozvěte své nejbližší a něco si společně uvařte nebo upečte. Klidně si vyprávějte staré příhody z dětství, dívejte se na fotky a sejděte se jen tak, i když nikdo z vás nic neslaví. Nikde přece není dané, že se rodina může sejít jen když slavíte narozeniny nebo jinou významnou událost.

Společné stravování

Zkuste najít čas na to, abyste si se svými nejbližšími sedli ke stolu, a to alespoň na jedno jídlo dne. Může to být společná snídaně, společný oběd, když vám to práce dovolí nebo společná večeře, když se všichni večer sejdete doma. Uvidíte, jak vás společné jídlo sblíží a můžete si vzájemně říct, jak jste se celý den měli.

Čas jen pro sebe

Najděte si čas jen sami pro sebe. Může to být půl hodina, ale taky hodina denně. Uvařte si své oblíbené espresso, vezměte si do ruky knížku a zapomeňte na všechny své starosti. Užívejte si jen ten pocit, že chvíli nic nemusíte a děláte jen to, co chcete.

Pravidelné cvičení

Zkuste se jednou za den projít. Může to být procházka na poštu, do obchodu, do lékárny, ale také procházka bez cíle. Zajděte si do lesa, do parku nebo jinam do přírody. Načerpejte energii, udělejte něco pro své tělo a věřte, že zároveň děláte i něco pro svou duši.

Vytvoření příjemné atmosféry

I u obyčejných činností si vytvořte příjemnou atmosféru. Když si napouštíte horkou vanu, přidejte si do ní pěnu, dejte si do koupelny svíčky a pusťte si příjemnou hudbu. Uvidíte, že si tento okamžik rozmazlování a péče užijete ještě o kousek víc.

1 komentář

  1. U nás už začíná zase období chození ven na procházky a tak budeme asi potřebovat objednat nějaké doplňky do naší filtrační konvice. Tak často totiž chodíme někam do přírody, že se nám začaly ztrácet už i ty filtry samotné. Když člověk žije s pocitem že neprodukuje odpad, tak je to skvělé!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno