Postupovaly tehdy tak, že si do kbelíku daly horkou vodu, trochu octa a utěrkou okna umyly. Ocet sloužil k tomu, aby se voda změkčila a utěrka nedělala šmouhy. Pak vzaly noviny a těmi okna leštily. Často musely tento postup opakovat, protože s výsledkem nebyly spokojené. V průběhu těchto činností potřebovaly většinou i štafle, protože na horní části oken nedosáhly. Z celého procesu je vždy velmi bolela záda. Zejména z namáhavého mytí velkých prosklených ploch a nošení těžkého kbelíku plného vody.

Když jsem poprvé měla mýt okna ve svém bytě, kam jsem se přestěhovala, děsila jsem se toho předem. S představou octa, štaflí a těžkého kbelíku jsem se odmítala smířit a tak jsem se rozhodla najít jiný způsob. Říkala jsem si, že v dnes už bude určitě nějaké jednodušší a efektivnější řešení. Začala jsem tedy hledat prostředky, které by mi mohly pomoci.

Ocet už je dnes při mytí oken minulostí, protože je řada prostředků na mytí oken. Chtěla jsem ale najít způsob, při kterém by nebyly zapotřebí štafle, šplhání po nich mě děsí, protože mám strach z výšek a lépe se cítím pevně nohama na zemi. A obětovat této uklízecí akci celé odpoledne se mi také nechtělo. Naštěstí dnes to může být jinak. Pro mě je ideálním řešením aku stěrka od firmy Kärcher.

Současné mytí oken se tak s těmi dřívějšími vůbec nedá srovnávat. Strávím s tím asi třetinu času, a tak se k tomu ani nemusím dlouho odhodlávat. Práce s aku stěrkou je daleko rychlejší, snazší, a hlavně jsem s výsledkem mnohem spokojenější. Navíc s ní mohu umýt i všechny ostatní hladké plochy, jako například obložení v koupelně nebo skleněné police.

Jak na to? S aku stěrkou Kärcher WV 5 Premium Nonstop Cleaning Kit to jde snadno, budete příjemně překvapeni.

V první řadě naliji do lahve originální čisticí přípravek, zašroubuji a pak nastříkám na okna pomocí rozprašovací láhve a mikrovláknovou utěrkou, která je součástí této aku stěrky, umyji nečistoty.

Poté aku stěrku přiložím k oknu a plynulým tahem směrem dolů odsávám vodu s nečistotami. To je vlastnost, která mě nejvíc těší. Špinavá voda se rovnou odsává, a tak nestéká po okně, ani nezůstává ve spodní části okna. Aku stěrka nasává špinavou vodu a zachovává okno čisté. Žádné čmouhy na něm nezůstávají. To by moje maminka i babička tenkrát ocenily asi nejvíc.

A když někde přece jen zůstane šmouha, opakuji postup přímo na tomto místě a je hotovo.

Všechna špinavá voda je rovnou odsávána do nádržky, kde se shromažďuje, a tu stačí po úklidu vyjmout, vylít a vypláchnout. Překvapilo mě, jak je aku stěrka lehká. Váží jen 0,6 kg, což někdo tak drobný, jako já, opravdu ocení. Díky tomu se s ní pracuje opravdu snadno.

Nejvíce mě však aku stěrka Kärcher přesvědčila v okamžiku, kdy jsem viděla prodlužovací sadu. Takto pohodlně ze země dosáhnu i na nejvyšší část oken, postup je stejný, jen používám prodlužovací tyč. Dosáhnu tak až do výšky 4 metrů a nepotřebuji štafle. Mohu zapomenout na závrať, mytí oken už se bát nemusím.

Aku stěrku ve výroční desetileté edici jsem pořídila babičce i mamince a mytí oken už pro nás není nepříjemnou aktivitou, po které bychom byly vyčerpané. www.karcher.cz

Chcete se podívat, jak uklízí jiní? Kärcher pro vás píše blog, kde někteří naši blogeři a blogerky ukazují zábavnou formou, jak uklízí. Mrkněte na www.svetcisteni.cz

1 komentář

  1. Náhodou já ocet v domácnosti využívám pořád skoro na všechno. Je to opravdu účinný čistič a také dobře dezinfikuje. Jinak tedy se snažím používat co nejvíce čistících prostředků, které jsou ekologické. A když už si domů jednou za uherský rok pozvu úklidovou firmu, tak jedině takovou, která používá také eko prostředky. Takže za mě tahle https://krystalclean.cz/ Jinak tu vychytávku na čištění oken ráda vyzkouším.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno