Ideální snídaně a její složení

Takováto „snídaně“ ovšem absolutně nesplňuje představy nutričních specialistů, a především vůbec neprospívá našemu organismu. Po ránu bychom si měli naservírovat sacharidy s nízkým glykemickým indexem, které nás zasytí na delší dobu a dodají nám potřebnou energii. Tělo je totiž po celé noci vyhladovělé a nedovede bez nich správně fungovat. Zastoupena musí být také kvalitní bílkovina v podobě živočišného či rostlinného mléka, kefíru, jogurtu, tvarohu nebo tofu. Chybět by nemělo ani přiměřené množství zdravého tuku, jako je avokádo, kokosový olej, mák, oříšky nebo semínka. Obzvlášť v současných mrazivých dnech by nás měla snídaně také patřičně zahřát. To však nutně neznamená, že musí být teplá. Jako spolehlivé zahřívače totiž fungují i některé ingredience, především koření typu skořice, muškátový oříšek, kurkuma nebo zázvor. Zpestřete si proto jimi váš jídelníček.

Tekutý zázrak

I přesto, že se vám ráno nedaří dostat z postele o pár minut dřív, abyste se mohli najíst v klidu, v pohodě a beze spěchu, nemusíte se ochudit o zdravou a nutričně vyváženou snídani. Zvládnete ji totiž připravit i zkonzumovat během chvilky, navíc do těla dostanete spoustu prospěšných látek, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Nastartujete váš organismus na dlouhý den, celé dopoledne nebudete trpět hlady a s veškerými problémy, které se objeví, si poradíte levou zadní. A o jakou pochoutku se to vlastně jedná? O lahodný koktejl zvaný smoothie. Tento tekutý zázrak, jak bývá někdy označován, vám v jedné sklenici dodá vše, co potřebujete.

Snadná příprava

Jeho příprava vám přitom nezabere víc než pár minut, stačí si jen vzít k ruce šikovného pomocníka. Třeba s vysokootáčkovým kuchyňským mixérem RM-2000 vám to půjde jedna báseň. Nerezový šesti-čepelový nůž se jen tak neotupí a vysoce výkonný motor s příkonem 2000 W roztočí počet otáček až na 32 000 za minutu, takže si hravě poradí i s tvrdými potravinami. Z ovoce a zeleniny dokáže dostat opravdu maximum a zachovat tak všechny výživné látky. Připravit s ním můžete i další lákavé pochoutky, jako zmrzliny, polévky, koktejly nebo ovocné dezerty. Tak, přestaňte se vymlouvat na nedostatek času a odstartujte váš den zdravě a chutně!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno