Vzpomínáte si na fixy, které jste měli jako předepsané součást povinné výbavy na výtvarnou výchovu? Obvykle šlo o set obyčejných fixek základních barev v průhledném pouzdře, které velmi rychle po prvním otevření vysychaly a neměly příliš dlouhou životnost. Dnes už jsou technologie výroby mnohem dále, a tak můžete vašim dětem dopřát nevídaný kreativní zážitek i při tak zdánlivě obyčejné činnosti, jako je kreslení fixami. Ba co více, můžete se zapojit taky a objevit v sobě zapomenutý talent!

Kreslení, na rozdíl od malování, nabízí možnost zajít do větších detailů a přesnějších kontur, a navíc nemusíte složitě míchat barvy, abyste dosáhli požadovaných odstínů. Vyzkoušejte speciální stínovací fixy na kreslení, které na papíře odvedou dobrou službu a nezatíží ani vaši peněženku.

„Chameleon Kidz jsou speciální fixy pro děti. Spojením jednotlivých fixů získáte až 276 různých barevných kombinací, odstínů a přechodů barev. Můžete s nimi nejen kreslit, ale zároveň se fixy mohou ve spojení s nástavcem, který je součástí každé sady, použít jako fixy foukací. Děti si užijí nejen zábavu, ale budou mít přehled, jaké odstíny vznikají smícháním určitých barev. Na e-shopu si můžete u jednotlivých produktů rozkliknout inspirační videa, v kterých uvidíte, jak fixy fungují,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka kreativní platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative.

Kromě kamenných obchůdků s výtvarnými a kreativními potřebami v Berouně, Plzni a Kladně provozuje i e-shop Koralky-dekorace.cz. V nabídce mají i fixy a popisovače různých značek. Například značka Chameleon původem z Anglie vyrábí unikátní fixy a popisovače, které se s přehledem mohou rovnat profesionálním psacím potřebám. Speciální fixy pomáhají dosáhnout kýžených výsledků zvědavým dětem, začátečníkům, ale vyhovují i nárokům aspirujícím a pokročilým malířům. Ocení je kreativní tvůrci všeho druhu, proto je používají nejen studenti, ale i úspěšní umělci a profesionální designéři.

Objevte kouzlo kreslení i v dospělém věku

„Ať už jste amatér, úplný začátečník nebo naopak toužíte svůj umělecký projev posunout zase o kus dále, patentované fixy Chameleon jsou skvělou a cenově dostupnou výbavou. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců budete přecházet z barvy do barvy,“ vysvětluje princip, na kterém jsou fixy založené, Lenka Pachmanová.

Všechno – jakkoli složitého – se dá rozpadnout na základní geometrické linie a prvky. Zkuste během pozorování postihnout, z jakých tvarů se váš objekt skládá. Začněte vždy od jednoduchých tvarů a postupujte k detailům. Nebojte se experimentovat s tloušťkou čar. Když bude mít vaše kresba v některých místech linie silnější a v jiných slabší, dodá jí to na zajímavosti a kontrastu. To samé platí o sytosti barev. Pokud kreslíte barvami, nebojte se využívat plnou škálu tonality jedné barvy, od tmavých odstínů ke světlým. Pokud si zatím čmáráte pro sebe tužkou, i tak si můžete různým tlakem vyrobit spoustu odstínů šedé. Střídáním sytosti můžete ve vašem díle vytvořit správný vztah mezi světlem a tmou a tím dotvářet iluzi celého prostoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno