Prožijte letošní zimu s příjemnou noblesou starých časů. Poradíme vám, jak dokáží správně zvolené doplňky zútulnit interiér a jak se originálně a přitom vkusně obléknout v duchu současných trendů inspirovaných dobami dávno minulými.

 

Seznamte se s Vintage

Vintage móda hledá inspiraci především v dávno zaniklých módních stylech, které se nevyznačovaly přílišnou extravagantností – jemné krajky, dřevěné truhličky, šperky z babiččiny šperkovnice, patinované povrchy… Pokud i vám tento nevšední styl učaroval, určitě se poohlédněte po vintage doplňcích, které pomohou změnit váš domov v hřejivou oázu s nádechem nostalgie.

Váháte-li nad barvami, pak určitě nic nezkazíte těmi neutrálními (béžová, hnědá nebo šedá), které poté stačí vhodně zkombinovat s jejich pastelovými sestřenkami – modrou, zelenou a růžovou. Výrazně barvy se hodí především na nejrůznějších ozdoby – třeba na rostlinný vzor na dřevěné šperkovnici. Veselou jiskru můžete dodat také sklu nebo kovu a vše doplnit romantickou atmosférou květinových vzorů a krajky.

 

Jak na vintage doplňky

Interiér zařízený ve stylu vintage by měl být jednoduchý a vzdušný, ovšem jeho důležitým prvkem jsou nápadité doplňky, které ho jako celek neuvěřitelně zjemňují a zútulňují. Při jejich výrobě se často používá dřevo, u kterého se nátěrem nebo patinou zvýrazní jeho jedinečná struktura. Není třeba se bát ani proměny nových věcí ve staré. Například starý oprýskaný botník bude vypadat po vintage proměně skvěle. Drobné nedokonalosti nevadí, spíše jsou vítané. Neexistují žádná pravidla, která je třeba striktně dodržovat. Buďte hraví. Kombinujte a zařazujte to, co se vám nejvíce líbí. Díky tomu snadno vytvoříte domov svých snů, ze kterého bude dýchat atmosféra klidu, harmonie a rodinného souznění.

 

Módní doplňky a oblečení ve stylu Vintage

Chcete-li se vkusně a nápaditě obléknout ve stylu vintage, zapomeňte na zběsilé rabování babiččiny skříně. Najděte si několik výrazných a originálních kousků a ty opatrně zasaďte do vašeho běžného šatníku (vintage prvek by měl celému outfitu dominovat). Dejte pozor na barvy – nechcete přece vypadat jako prodavačka od kolotočů. Pokud tyto jednoduché zásady dodržíte, bude se váš styl vyznačovat zdobností a osobní originalitou.

Při vytváření vintage módy na zimu se můžete nechat inspirovat například objemnými nákrčníky, které se dají pohodlně sladit s čepicí nebo kloboučkem. Zachumlejte se do nich a vyrazte s přáteli třeba na lahodný punč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno