Od firmy A SERVIS LIPKA objednáváme službu mytí oken už přes 5 let, ale teď jsme výjimečně využili jejich služby na odstranění graffiti. Na naší prosklené budově nějaký umělec vytvořil pěkně řečeno nevzhledný obrázek, takže jsme v rámci mytí oken objednali i službu odstranění graffiti.

Před 4 lety jsme si nechali na prosklené plochy nanést nano impregnaci, která sklo chránila před špínou a prachem a od té doby jsme nemuseli služby mytí oken až doteď využít, ale protože jsme chtěli obnovit účinnost nátěru, objednali jsme si všechny služby v jedné zakázce s mytím a odstraněním graffiti.

O bohatých zkušenostech pracovníků firmy víme už dlouho, takže jsme doufali v dobrý výsledek práce. To se nám potvrdilo, protože ze skla dokázali úplně odstranit graffiti. To bylo podle slov zaměstnanců způsobeno zbytkovým působením nanoipregnace, která byla na skle.

Graffiti odstraňovali z oken pouze chemicky a mechanicky došetřili, protože hydrofobní vrstva na oknech nepropustila barvu, což by se bez ochrany jinak stalo a museli bychom nechat sklo ošetřit i jinak.

Můžeme tedy A SERVIS doporučit jak pro nano impregnaci oken, tak i odstranění graffiti. Nano impregnace funguje skvěle a odstraňovat graffiti umí na jedničku.

,  ,   . - ,       .

Jak se bránit proti vandalům?

Odstranění graffiti? Říkal jsem si, že takovou službu nebudu nikdy potřebovat a popravdě jsem ani nevěděl, že někdo takovou službu nabízí. Až do doby, kdy jsem ji sám potřeboval po prohlédnutí mého domu, kdy jsem se ráno vzbudil a nestačil jsem se divit. Doufal jsem, že jsem se probudil do špatného snu.

Bohužel, přes noc se na fasádu mého domu vrhli sprejeři a udělali si z něj plátno pro jejich čmáranice. Kdyby byly alespoň hezké, ale byly to klasické čmáranice – tagy či jak jim odborně říkají, takže nic hezkého.

Rychle jsem potřeboval jednat, takže jsem si vyhledal nejbližší firmu, což byla A SERVIS LIPKA, s.r.o. a zavolal jim, aby mě graffiti z mého domu zbavili. Vím, že jsem zvolil dobře. Vlastně přijeli ještě ten den, protože zrovna nebyl objem prací tak vysoký a já opravdu naléhal, a graffiti mi z domu odstranili.

Graffiti odstranili perfektně, nezůstaly žádné šmouhy a ani zbytky z barev. Jen trochu měli problém s vybíráním odstraňovače, protože první nereagoval, ale graffiti se jim po jiném odstraňovači téměř rozpustilo pod rukama, takže výsledek byl perfektní.

Myslím, že jsem neprohloupil, když jsem zvolil tuto firmu, jelikož mi také poradili s graffiti do budoucna. Doporučili mi aplikovat antigraffiti ochranu, s kterou bude odstranění graffiti hračka a já tak nebudu muset trnout hrůzou, že by třeba graffiti nešlo odstranit. Doporučuji.

16 KOMENTÁŘE

 1. Doporučuji všem antigraffiti nátěr od firmy A SERVIS LIPKA, nejen, že máte zaručenou ochranu vašeho domu, před náběhem vandalů, ale také vám ušetří mnoho peněz, protože odstranění graffiti touto firmou z jimi aplikovaného anigraffiti nátěru je velmi levné. To zaručují už v jejich nabídce. Zatím jsem je musel volat na odstranění asi 2x, ale vždy dodrželi to, co slíbili. Starají se také velmi dobře o zákazníka a vyjdou mu vstříc s termínem, prostě vše odstraní co nejrychleji to jde. Super, jsem spokojen.

 2. Firma zákazníkům zajišťuje odstranění graffiti Praha a nanesení antigraffiti ochrany v podobě nástřiku nebo nátěru. V případě, že pracujeme s fasádou, která je už starší a ne všechny její části drží, postupujeme tak, že fasádu nejdříve lokálně opravíme a zpevníme. Doporučíme nanést penetrační nátěr a následně na povrch fasády naneseme fasádní barvu, kterou natřeme antigraffiti nátěrem.Tímto způsobem dokážeme výrazně prodloužit životnost fasády, omítky či jiných povrchů. Antigraffiti nátěr nanášíme na hladké povrchy zpravidla ve 3 vrstvách. Důležité je podotknout, že jaký stav fasády natřeme antigraffiti nátěrem, takový stav také zafixujeme. U savých a porézních materiálů jsme nuceni nanést mnohem více vrstev. V tomto případě se počet vrstev antigraffiti nátěru pohybuje v rozmezí 6 až 12 vrstev. Nejhůře se antigraffiti nátěrem ošetřují povrchy z velmi silných strukturovaných materiálů, jako jsou povrchy z umělých kamenů, obkladů, apod. Zde doporučujeme nanést minimálně 9 vrstev anitgraffiti nátěru. Odstranění graffiti Praha z povrchů fasád, které nebyly ošetřeny antigraffiti nátěrem, může být velmi problémové. Úspěšnost nikdy není 100%. Výhodou antigraffiti nátěru nebo nástřiku je snadné odstranění graffiti Praha z povrchů, ochrana fasád před nepříznivými povětrnostními vlivy (slunce, déšť,…), neproniknutelnost vlhkosti do fasády a snadné očištění od různých nečistot. Povrch fasád, na kterém je nanesena antigraffiti ochrana může být jednoduše ostříkán vodou a umyt i za použití vysokotlakých zařízení. Pro umytí povrchu se v žádném případě nesmí použít rotační tryska, neboť je příliš silná a mohla by antigraffiti nátěr i s povrchem fasády poškodit. Pro naše zákazníky zajišťujeme i následující služby: denní a pravidelný úklid domácnosti, bytu, domu, kanceláře Praha, úklid po stavbě i rekonstrukcích Praha, úklid po malířích a řemeslnících Praha, úklid před otevřením prodejen Praha. Dále také provádíme strojové čištění a tepování koberců Praha, mytí oken, výloh a jiných prosklených ploch Praha, mytí a čištění žaluzií, rolet, látkových i plastových markýz Praha, strojové čištění a voskování podlah Praha.

 3. Grafiťáci jsou velký problém pro mnoho lidí, ale pokud by někdo potřeboval pomoci, tak určitě tuto pomoc hledejte u této firmy. S jejich profesionálním přístupem a nabídkou moderních metod vám zajistí ošetření fasády před vandaly a nemusíte po té řešit neúplné odstranění grafiti a nákladné opravy fasád. Já tento antigrafitový nátěr využil a od té doby nemám strach z poškození a vysokých nákladů za opravu, protože s nátěrem vám garantují i levný servis odstranění grafiti, který nejen že dokáže opravdu ušetřit peníze, ale navíc funguje i na grafiťáky, kteří se k nám nyní tak často nevrací.

 4. S odstraněním graffiti žádnou zkušenost u této firmy nemám – naštěstí, musím zaklepat! Máme ovšem bohatou zkušenost s nanoimpregnací, která opravdu skvěle funguje. Bojím se dost výšek a mytí oken v našem domě, kde jich je opravdu velký počet ve výškách, se neobešlo bez odkladů a strachu. Dočetla jsem se na internetu o nanoimpregnaci přímo na stránkách firmy A SERVIS LIPKA a řekla jsem si, že ji vyzkoušíme. Funguje perfektně a pokaždé když zaprší, tak jsou okna znovu čistá. Nemusím tak řešit ani mytí oken, ani svůj strach z výšek. Skvělá práce!

 5. Firma je zkušeným realizátorem v oblasti odstranění graffiti a aplikace antigraffiti nátěru či nástřiku. Náš boj se sprejery je téměř na denním pořádku a my se snažíme uspokojivým způsobem odstranit tyto malůvky z vašeho majetku. Naše úspěšnost se pohybuje v rozmezí 60 – 90% tam, kde není použita antigraffitová ochrana. Fasády, které nejsou touto antigraffitovou ochranou chráněny, čistíme tak, že na nejvyšší možnou míru zeslabíme intenzitu barev sprejů a přemalujeme je novou fasádní barvou. Fasádní barva podléhá slunečnímu svitu a jiných okolních vlivů, jako je prach a déšť, to znamená, že se nám nepodaří namíchat stejný odstín a přemalování fasády je zřetelné. Nelze graffiti přemalovat bez odstranění, jelikož barva spreje je syntetická a barva fasády je na vodní bázi, tudíž graffiti po zaschnutí zase vyleze napovrch. Marmolitové fasády jsou častým doplňkem fasád, které se dávají zejména na spodní části fasády. Pokud marmolit napadnou sprejeři a není ochráněn antigraffiti ochranou, tak se barva ze spreje dostane hluboko do struktury a je třeba marmolit předělat a vyměnit za nový. To je samozřejmě finančně náročné. Antigraffiti ochrana Olomouc zajistí, že při nasprejování i na tyto strukturované a porézní povrchy, se barva přes AGO nedostane. Graffiti tedy lze se 100% úspěšností odstranit a není tak poničena fasáda. Při odstranění graffiti používáme odstraňovač a vysokotlaké zařízení, v žádném případě nesmí být použita rotační tryska, která by mohla nátěr i fasádu poškodit. Aplikace AGO se pohybuje cenově od 120,-/m2. Je velmi důležité zapřemýšlet nad tím, zda se tato investice vyplatí. Mnoho zákazníků, kterým jsme se snažili neúspěšně graffiti odstranit, to považovali za chybu, že si antigraffiti ochranu nenechali nanést.

 6. My jsme takové štěstí neměli, graffiti jsme měli na strukturované omítce a marmolitu. Graffiti na omítce se zeslabilo a část fasády se přemalovala, ale marmolit nás zle potrápil. Z marmolitu nejde graffiti odstranit, nebo se odstraní, ale i s barevným tónem co je mezi kamínkama. Takže se na celé jedné straně našeho domu musel starý odbrousit a to byl 1 rok nový, a natáhnout znovu a to byl pro rozpočet SVJ pěkný vír. Po této zkušenosti jsme okamžitě všude natáhli fungující antigraffiti ochranu od A Servisu. Nebylo to taky zadarmo, ale v porovnání s opravami marmolitu je to zanedbatelná částka. A máme jistotu, že všechny ty barevné nesmyly půjdou okamžitě dolů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno