Tento druh kočky je u svých majitelů oblíbený především díky specifickému zbarvení, které je podobné tomu, jaké má kočkovitá šelma ocelot. Ocicat je zbarven do světle šedé barvy s černými flíčky. Ačkoliv by se zdálo, že je takovouto kočku snadné spatřit, opak je pravdou. Ve skutečnosti se jedná o velice dokonalé maskování, díky kterému patří k nejlepším lovcům vůbec. A svou roli na tom hraje i jejich velmi aktivní povaha, kdy stráví klidně i několik hodin v plném nasazení.

 

Má opravdu divoké předky?

Spousta lidí si myslí, že ocicat je opravdu vyšlechtěná kočka s divokým ocelotem. Pokud byste si tuto kočku koupili z tohoto důvodu, musíme vás zklamat. Ve skutečnosti k jejímu zkřížení došlo naprostou náhodou, když se zkřížila kočka siamská s habešskou kočkou. Za právoplatné plemeno byl ocicat uznán v Americe už roku 1986, v České republice se ale poprvé objevilo toto plemeno až v roce 2000. Nicméně díky kombinaci těchto dvou plemen vznikl velmi zajímavý druh kočičího zbarvení, které žádné jiné plemeno nemá.

 

Potřebuje aktivní páníčky

Jestliže chcete kočičku, která s vámi bude ležet v posteli a vyžadovat nekonečné mazlení, není pro vás ocicat vhodný. Toto plemeno potřebuje neustále něco dělat, je proto důležité myslet na hračky a prolézačky. Pokud nemáte zahradu, je velice důležité jí byt přizpůsobit, aby se měla kde vyřádit. Spousta chovatelů ale doporučuje i chodit na pravidelné procházky na vodítku. Díky vysoké inteligenci a učenlivosti se na vodítko velice rychle naučí a bude vděčný, že má pohyb a muže si běhat. Podobně aktivní je například i plemeno burmila, více o ní zde:

 

Je vhodný pro každého?

Co se týče povahy, je důležité počítat s tím, že s ním nebudete sedět na gauči a nic nedělat. Potřebuje zábavu, hru, interakci se svým člověkem. Dokáže se zabavit i s hračkou, ale jen pokud se jí trefíte do vkusu. Ovšem existují i spreje na hračky, které se na hračky nastříkají a díky jejich vůni bude mít tendenci si s nimi více hrát bez jakékoliv potřeby zásahu majitele. Spreje i hračky a vše pro spokojenost vaší kočky seženete na www.mujmazlik.cz. Nezapomeňte ale, že je důležité také posilovat i vzájemné přátelství mezi majitelem a ocicatem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno