Ze srdce nesnáším mytí oken ve svém bytě. Nezbylo mi nic jiného, než si přivolat firmu, která mi umytí oken zajistí. Před nedávnem jsem se nastěhoval a všiml jsem si, že rámy oken byly zašlé a potřebovaly přemalovat. Tak jsem okna umyl a natřel, ale na oknech mi zůstaly zbytky po barvě, které nešly odstranit.

Na webu jsem vyhledával společnosti zabývající se mytím a také odstraněním barev z oken. Našel jsem firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken a výškové práce v Ostravě,  která kompletně umývá okna a odstraňuje nečistoty žiletkami.

Trochu jsem se obával, aby mi okna nepoškrábali, ale na centrále mě ujistili, že se jim to stát nemůže, protože zatvrdlé nečistoty díky žiletce zkušeně odstraní jejich zaměstnanci, kteří prošli proškolením o používání žiletek.

Dojeli mi tedy v dohodnutý den umýt okna a odstranit zbytky barvy. Vše probíhalo v pořádku a bez jakýchkoliv problémů. Kvalitně mi umyli i nově natřené rámy, které byly za tu dobu už zaprášené a odstranili bez poškrábání barvu z oken. Odstranili také pavučiny a okna precizně vyleštili na sucho.

Nikdy jsem neviděl okna leštit na sucho, vždy jsem používal Okenu.  Pracovníci firmy mi řekli, že oni nikdy při mytí oken nepoužívají leštidlo a vždy leští umyté okno na sucho bavlněnou plenou. Je to z toho důvodu, že okna pak zůstávají déle lesklá a čistá, protože se prach nemá na čem uchycovat. Po leštidle totiž zůstávají lepkavé stopy, na které se prach zachycuje. Určitě tedy tuto firmu vyzkoušejte.

Mytí a impregnace oken, čištění markýz a žaluzií. Práce ve výškách v Ostravě

Služby mytí oken a jejich impregnaci, čištění markýz a práce ve výškách vám nabízí společnost A SERVIS LIPKA, s. r. o., se sídlem v Ostravě, která pro své zákazníky realizuje kvalitní provedení těchto služeb.

Mytí oken a čištění markýz realizujeme hlavně ve výšce. Naši proškolení zaměstnanci jsou pro tyto práce vlastníky licencí o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádů z výšky nebo do volné hloubky. Mytí oken a čištění markýz ve výškách provádíme se  speciální horolezeckou či speleologickou technikou, ale nejčastěji volíme hydraulická ramena a vysokozdvižné plošiny, které máme k těmto účelům také k dispozici. Je ale třeba, aby nám k jejich použití byl umožněn přístup ze země.

02 Mytí okna

Mytí oken provádíme tzv. technikou suchého leštění, což znamená, že v žádném případě nepoužíváme leštící přípravky. Okna leštíme na sucho a to pouze čistou 100 % bavlněnou plenou. Při práci ve výškách realizujeme mytí a čištění markýz, vyčistíme jak plastové, tak i látkové markýzy. Údržba plastových markýz je oproti látkovým jednodušší.

V případě látkových markýz je čištění realizováno strojovou metodou. Touto metodou čistíme také koberce. Na látkové markýzy aplikujeme čistící chemii Bosch RTS a pomocí kartáče je povrch vykartáčován. Na závěr celý povrch vysajeme vysoce výkonným vysavačem. Zákazníkům zrealizujeme i impregnaci plastových markýz, pro kterou je podmínkou vhodné počasí a bezvětří.

Firma A SERVIS se zabývá také mnoha dalšími úklidovými činnostmi – čištění koberců strojovou metodou, denní a pravidelný úklid domu, bytu, vily, rezidence, kanceláře či firmy, úklid po stavbě a jiných rekonstrukčních činnostech, úklidy po malířích a řemeslnících, odstranění graffiti a nanesení antigraffiti ochrany, čištění podlah a koberců strojovou metodou, voskování podlah kvalitními polymery, odstranění plísní a nátěry proti plísním LSG.

23 KOMENTÁŘE

 1. A SERVIS nám umývá okna na firmě a využili jsme i možnost impregnace a jsme velmi spokojeni. Děkujeme a doporučujeme!

  • Velmi děkujeme za kladné hodnocení paní Petříková! Jsme rádi, že jsou s námi naši zákazníci spokojeni! S impregnací nelze být jinak než spokojen!

   Děkujeme a přejeme pěkný den,
   za tým A SERVIS LIPKA s.r.o., Romana Kupcová

 2. Kamarádka mi o firmě A SERVIS povídala a sama vyzkoušela s tím, že ji dělali na okna nějakou tu impregnaci oken. CO to je a jak to funguje?

  • Dobrý den,
   tzv. nano impregnace oken má ochranný účinek proti vodě a špíně a je založena na principu lotosového efektu. Na vodovzdorné nanovrstvě dochází ke shlukování vody a špíny do kuliček a odvalování z povrchu samospádem nebo prouděním vzduchu. Impregnace má schopnost hydrofobizace, olejofobizace a ošetřené výlohy touto impregnací mají samočisticí schopnost.

   S pozdravem a přáním pěkného dne,
   Ondřej Vinkler, A SERVIS LIPKA s.r.o.

 3. Prosím, jak dlouho tedy trvá umytí oken, když nepoužíváte leštidla? Je to rychlejší nebo stejné? Díky za rychlou odpověď.

 4. Pro zajištění kvalitního umytí oken jsme použili tzv. trik suchého leštění. Pro vyleštění oken nepoužíváme žádné leštící přípravky, které zaručují proskleným plochám takzvaný “dokonalý lesk“. V případě, že bychom pro mytí oken použili leštidla s “dokonalým leskem“, docílili bychom toho, že za nějaký čas / až se okna mírně znečistí / by na vyleštěných plochách byly vidět kruhy a tahy po našem leštění. U suchého leštění okna – přesto, že se za nějaký čas jemně souvisle zapráší – vypadají stále čistě. Náš postup, který pro mytí oken jsme použili a vždy používáme, je velmi jednoduchý. Okna a rámy jsme nejprve umyli čistým rozmývákem a následně jsme je setřeli stěrkou s kvalitní gumou. Jakmile byla prosklená ploch kvalitně vyčištěna, nechali jsme ji důkladně proschnout a pak jsme okna vyleštili pouze na sucho pomocí bavlněné pleny. Pokud je potřebné z prosklené plochy odstranit například reklamní polepy, fólie, různé výlepy nebo zatvrdlé nečistoty, používáme k tomuto účelu korundové žiletky, které mají průměr nejméně 10 cm. Tyto žiletky zaručí, že prosklená plocha po vyčištění nebude mít na svém povrchu žádné škrábance a rýhy. Mytí oken Brno realizujeme jako pravidelné, servisní čištění oken nebo jako jednorázové či nárazové zbavení oken a výloh nežádoucích nečistot.

  • Děkujeme za kladný ohlas, na naši metodu suchého leštění. Ano chvíli nám to trvalo, než jsme pochopili, že můsíme vyřadit všechny leštidla a kvalitně umytá okna, pouze přeleštit na sucho.

 5. Umývání oken nesnáším, ale díky A servis Lipka mám zajištěné pravidelné umytí oken. Od nich okna vydrží opravdu dlouho lesklá!

  • Paní Nečasová, děkujeme z komentář a za Vaši přízeň, která co si dobře vzpomínám trvá již 8 let.

 6. Na základě žádosti zákazníka jsem zajišťovali stržení, odstranění polepených fólií z povrchu výloh v Praze. Problémem při realizace této zakázky bylo nesnadné odstraňování fólií. Komplikovaný polep folie v Praze jsme nezvládli odstranit před otevírací dobou provozovny, proto jsme museli v tomto úkonu pokračovat i během otevírací doby. Pokud z výloh a ostatních prosklených ploch v Praze odstraňujeme nejen reklamní polepy Praha, reklamní banery, reklamní poutače, reklamní výlepy Praha, polepené fólie a různé celoplošné výlepy, ale i zatvrdlé nečistoty používáme tzv. korundové žiletky, které mají průměr nejméně 10 cm. Tyto žiletky zaručí, že prosklená plocha po vyčištění nebude mít na své povrchu žádné škrábance a rýhy. Odstraňování polepu šlo velmi špatně. Fólie se trhala po malých kouscích a při strhávání hrozil pád ze žebříku. Fólie se nemohla nařezávat a vše jsme museli strhávat ručně, což vedlo k poranění na rukou, spáleninám a zářezům. Při realizace této zakázky jsme došli k závěru, že by se mělo zvážit zakoupení horkovzdušné pistole, případně jiného zařízení, které by usnadnilo podobnou práci a předešlo úrazům.

  • Jak dlouho trvá stržení celopolepů výloh cca 40 m2? Rekonstrujeme prodejnu v OC a musíme mít polepenou výlohu do znovu otevření. Je to plastový samopolep a vím, že je to velmi dobře přilepené. Zkoušeli jsme kousek oddělat a vůbec to nešlo a pod tím kouskem co jsme odchlípli, zůstalo lepidlo. Odstraňujete taky lepidlo po stržených polepech?

   • Ano určitě, to je součástí práce po stržených polepech, kvalitně odstranit a seškrábat lepidlo. Toto je velmi důležitý krok, odstranit a seškrábat lepidlo ze skla a výloh po stržených polepech tak, aby nedošlo k poškrábání povrchu skla a výlohy. Je potřeba to škrábat kvalitním nářadím, které je na to určeno. Polepy v rozměru cca 40 m2+odstranění lepidla trvá pro 3 naše pracovníky cca 8 hod. Práce se musí v OC vykonávat přes noc.

 7. Společnost která funguje velkou řadu let také mezinárodně, nabízí svým klientům kvalitní strojové čištění koberců na celém území České a Slovenské republiky a také v Německu a v Rakousku. Kvalitní vyčištění koberců zajistíme tak, že naneseme zprvu kvalitní čistící chemii BOSCH RTS, kterou necháme několik minut působit. Během účinkování na sebe chemie navázala nečistoty ve struktuře koberce a je tak třeba tyto nečistoty vykartáčovat na povrch. K tomu nám dopomůže mechanické drhnutí kotoučovým strojem GHIBLI, který díky svým 12 cm dlouhým štětinkám odstraní nečistoty ze struktury koberce velmi jemně a bez sebemenšího poškození vláken. Je tedy vhodný i na zatvrdlé nečistoty, kde je třeba poškozené místo důkladněji drhnout. Díky kotoučovému stroji nepoškodíme vlákno koberce ani při důkladnějším drhnutí a silně znečištěné místo nelze poznat a koberec zůstává rovnoměrně čistý. Vykartáčované nečistoty na povrch koberce a vlhkost, odstraníme vysoce výkonným vysavačem AS59, který má úzkou štěrbinovou hubici. Zaměstnanci naší společnosti vám jsou k dispozici také flexibilně a pracují ve skupinkách. Tak našim klientům zajistíme, že neomezíme nijak provoz jejich firmy, kanceláře, úřadu, atd. Následně také doporučujeme, aby koberce nechávali odborně čistit minimálně 1x až 2x do roka a to zvláště na vysoce frekventovaných místech, kde hrozí velmi rychlé a velmi silné znečištění koberce. Naše služba čištění koberců není nejlevnější a je nabízena za cenu 27,-/m2, ale můžeme zaručit, že strojové čištění koberců je nejkvalitnější a nejšetrnější metoda. Dokázali jsme vyčistit i ty nečistoty, které se jiným firmám vyčistit nepodařilo. Naše zákazníky upozorňujeme na čištění koberců extrakční metodou, kterou mnoho firem stále nabízí a uvádí ji za kvalitní čištění. Je jednoznačně levnější a to za cenu 17,- Kč/m2, ale je důležité vysvětlit o jaké čištění se jedná. Při čištění koberců extrakční metodou je pouze voda vstříknuta spolu s chemií do koberce a okamžitě odsáta, chybí zde tedy prvek mechanického čištění a kartáčování. Proto veškeré pevné nečistoty zůstávají v koberci. Ani chemie v koberci není dostatečně dlouho na to, aby kvalitně reagovala. Abychom zajistili precizní vyčištění koberců, vyzkoušeli jsme již různé metody čištění koberců – suchou pěnou, extrakční metodou, mokrou pěnou, suchou metodou odsávaných čistících prášků aj, ale nyní víme, že jediná spolehlivá metoda je systém strojového čištění koberců kotoučovým strojem, s účinnou čistící chemií BOSCH RTS a odsávání vykartáčovaných nečistot a vysoce výkonným vysavačem AS59.

  • Firma nám v hotelu v Praze nyní poprvé umývala okna a čistila koberce. jejich cena byla vyšší, než u firem které u nás pracovali v minulosti. Ovšem jejich organizace a kvalita práce je skutečně s jejich předchůdci nesrovnatelná. Pokud si svou kvalitu udrží, jinou firmu už poptávat nebudu. Co ocením a zdůrazním, jsou zaměstnanci, kteří práce provedli. Konečně úklidová firma ze solidními lidmi. Nevím, kde ty ostatní firmy shánějí lidi, ale co tu občas bylo nebudu ani komentovat.

  • Naše společnost Abatis Praha, si zve A SERVIS LIPKA, na mytí oken na mytí oken ve výšce, na čištění žaluzií a na čištění předookenních žaluzií ve výšce dvakrát ročně, již několik let. Konstatuji, že nikdy nebyl problém a firma nejen, že vždy vyhoví termínu, ale odvádí každoročně kvalitní práci.

   • Děkujeme za kladnou odezvu. Jsme rádi, že jste s naší prací byli spokojeni.

    S pozdravem a přáním pěkného dne,
    Ondřej Vinkler.

  • Také jsme s nimi byli spokojeni. Pracovití a usměvaví zaměstnanci! A odvedli super práci, co víc si přát 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno