Hledáte skvělý dárek pro muže, který má duši dobrodruha a stále objevuje nová a velmi náročná dobrodružství? Pak může být výběr velmi jednoduchý, protože by jej určitě potěšily kvalitní outdoorové hodinky s řadou praktických funkcí a maximální odolností.

Hodinky, které vydrží jeho maximální nasazení

Hledáte kvalitní hodinky, které budou splňovat i nejvyšší nároky na užívání venku a zároveň budou mít všechny praktické funkce, které váš partner využije? Pak se podívejte na to, jakým parametrům věnovat při výběru pozornost. Mnohé z těchto parametrů se totiž postarají, o jeho bezpečnost. Opravdu kvalitní outdoor hodinky by měly být vybaveny těmito užitnými funkcemi.

Voděodolnost

Voděodolnost je měřena v barech a tento údaj se u hodinek uvádí jako odolnost do určitých metrů. Ačkoli jsou hodinky vybaveny určitou značkou voděodolnosti, je nutné brát tento údaj s rezervou, protože při pohybu ve vodě dochází k značnému navýšení tlaku. Hodinky, které nesou označení 30M jsou vhodné do sprchy, zvládnou zmoknutí, nebo mytí rukou. Hodinky s označením 50M jsou již vhodné na plavání, ale rozhodně ne na potápění. Pro potápění se doporučují hodinky s označením minimálně 100M.

GPS

Velmi praktickou funkcí v outdoorových hodinkách je jistě GPS modul, který sleduje pohyb uživatele s mnohem větší přesností, než je tomu u mobilních telefonů. Výstup o pohybové aktivitě je tak mnohem přesnější. Navíc díky němu vždy najde cíl své cesty.

Kompas

Kompas patří k základní výbavě každého dobrodruha, aby vždy našel správnou cestu domů. Určitě je lepší mít tuto funkci v hodinkách než nosit kompas po kapsách. A proč by měly mít hodinky kompas, když už mají GPS? Ne vždy se lidé dokážou zorientovat, zda mapa ukazuje, že mají vyjít z daného bodu doleva nebo doprava a nějakou dobu trvá, než se mapa vyrovná. Kompas to zvládne hned.

Monitor srdečního tepu

Při řadě výkonů je potřeba sledovat optimální tepovou frekvenci a s tím mu může pomoci právě monitor srdečního tepu, který jej přímo i upozorní, aby zpomalil.

Řada dalších fitness funkcí

Hodinky pak můžete volit i podle konkrétnější zálib, je zde řada hodinek s programem golf, intervalovým tréninkem a mnoha dalšími funkcemi.

Kromě všech výše uvedených funkcí by hodinky měly mít vysokou kompatibilitu s různými operačními systémy, aby se hravě spárovaly s mobily různých značek. A nezapomeňte ani na pořádnou kapacitu baterie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno