Kdo by stál celý den u plotny a vařil těžká hutná jídla. Počasí i naše vnitřní hodiny nás podvědomě navádí spíše k lehkým salátům, ovoci, zelenině, koktejlům a smoothie, která jsou dobře stravitelná a nezatíží naše tělo. Dovedete si představit, jak byste se cítili po guláši se šesti v tropických vedrech? To udělá málokdo, možná si spíše dáme steak nebo rybu na grilu. Tak nějak automaticky volíme potraviny, které nás nezatíží a nezbaví nás energie, pocitově nás ochladí a osvěží. Právě ovocné a zeleninové prášky dokážou s letním stravováním hodně pomoci.

Ono totiž i to ovoce má svá úskalí. Tradičně je plné cukru, takže na koupališti nebo výletu se můžeme vsadit, že za chvíli kolem nás budou kroužit vosy a to není nic, co by kdokoli z nás chtěl. Také často není po ruce, nebo ho naopak musíne připravit a oloupat a nakrájet. Když ho nejíme celé, ale odšťavňujeme na džus, hodně vitamínů nám uteče a spotřebujeme jen část, zbytek vyhodíme. Do smoothie a koktejlů jsou právě ovocné a zeleninové prášky jako dělané. Jen nasypete, přilijete vodu či mléko, přidáte případně další ingredience a rozmixujete. Rychle tak dodáte tělu potřebné vitamíny v příjemné formě třeba prášek z černého rybízu je doslova pochoutka, kterou můžete i posypat dezerty nebo zamíchat do tvarohu či jogurtu.

Ovocný nebo zeleninový prášek není nic jiného, než sušené ovoce nebo zelenina namleté na prášek. Žádná barviva, cukr, ochucovadla nebo další přidané látky. Můžete tak každý den zkoušet jinou chuť nebo je míchat a kombinovat. Je to i vhodný způsob, jak dostat vitamíny do dětí. Nebudeme si nic nalhávat třeba zelený ječmen nebo červenou řepu budou mít asi problém sníst, zato v lahodném smoothie nebo našlehaném tvarohu je slupnou, ani nebudou vědět jak. Prášek z různého ovoce nebo zeleniny najdete na www.novafood.cz, abyste si každý den mohli ochutit podle svých představ a bez obav si užívat všech letních radovánek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno